לא רק בדרום ת"א: סוגיית המסתננים מאפריקה היא כבר לא נחלתם של תושבי דרום ת"א בלבד.

דינה ושמואל בני ה-70 שמתגוררים בדירתם בפ"ת למעלה מ-30 שנה, לא חשבו שדווקא הבניין השקט שבו הם גרים יהפוך להיות מטרד עבורם. הבעיה החלה כאשר דינה התלוננה בעיריית פ"ת על כך שבבניין בו היא מתגוררת נפתח גן ילדים ללא היתר. דבר שהפריע למנוחתה של דינה. "הם פתחו גן ילדים קומה מעל הדירה שלי. במהלך כל היום יש בכי וצעקות. ממש עברתי לגור בתוך גן ילדים מבלי שביקשתי בכך", סיפר דינה.

משהבינה שהמסתננת פתחה את הגן ללא היתר ורישיון מעיריית פ"ת התלוננה עליה בעירייה. המסתננת הבינה שדינה לא תוותר כל כך מהר והתחילה להגיש נגדה תלונות במשטרה בטענות שונות ומשונות. במשטרת פ"ת חשבו שדינה היא הבעיה, ועיכבו אותה ביום שישי האחרון לחקירת משטרה בשל תלונות שהגישה המסתננת למשטרה.

מעיריית פ"ת נמסר בתגובה: "כל פנייה או תלונה המתקבלת בלשכת ראש העיר, אם בכתב ואם בע״פ, נבדקת ונענית במקצועיות ובסבר פנים יפות. הגברת פוקס פנתה טלפונית למחלקת שרות לתושב – ולא ללשכת ראש העיר – ב-30.04.2018 ודיווחה על קיומו של גן ילדים בבניין מגוריה. הפנייה הופנתה למחלקת הפיקוח על הבנייה, קיבלה התייחסות רצינית וטופלה על פי הנוהל. נגד בעל הדירה נפתח תיק על שימוש חורג. כתב האישום נגד הבעלים יוגש בימים הקרובים לבית המשפט".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי