במשרד החינוך השיקו היום (ב') אתר חדש בו ניתן לראות בקלות את נתוני "האקלים החינוכי" של בתי הספר ברשת ולהשוות אותם ביחס לממוצע הארצי. האתר מציג את כל הנתונים הנוגעים להצלחת בתי הספר במבחנים בכל חתכי הגיל, וגם את נתוני המיצ"ב – מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית – עבור השנים הקודמות. באתר מוצגים לראשונה נתוני האקלים והסביבה הפדגוגית של בית הספר: שביעות הרצון, יחסים בין באי בית הספר, רמת ההוראה, הלמידה, הערכה, ועוד.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: דוברות משרד החינוך
שר החינוך נפתלי בנט. צילום: דוברות

באתר החדש ניתן לאתר בית ספר ולראות את נתוני המיצ"ב שלו בהשוואה לנתונים ארציים, לנתוני דומים ולנתוני בית הספר משנים קודמות. ממשרד החינוך נמסר כי האתר מהווה צעד נוסף בהרחבה ובהעמקה של השקיפות של משרד החינוך והשירות שהוא מעניק לציבור בישראל ולאנשי החינוך.

מנכ"ל משרד החינוך אמר היום: "נוכל לתת לציבור תמונה רחבה ומקיפה אודות פעילותה של בישראל",עוד הוסיף אבואב, "במהלך הימים הקרובים המשרד ירחיב את מערך השקיפות כאשר הוא יפרסם מגוון רחב ונוסף של נתונים אודות באתר שהשיקה".

סקרי האקלים והסביבה הפדגוגית נועדו להעריך את האקלים החינוכי והתהליכים הפדגוגיים המאפיינים את בתי הספר, במגוון נושאים כגון יחסים בין לתלמידים, תחושת מוגנות ומעורבות חברתית. אלו מועברים לתלמידים ולמורים בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.