מהו מיק מק?

מיק מק הינו משחק וירטואלי המאפשר לילדים ליצור דמות הקרויה מיק מק וליהנות מעולם וירטואלי סוחף. במסגרת העולם הוירטואלי הילדים יכולים לרכוש בתים, בגדים, רהיטים ואף קיימת אפשרות להרוויח מטבעות וירטואליים באמצעותם ניתן לרכוש מספר פריטים. נוסף לאתר, תוכלו למצוא סדרה הנושאת את אותו שם כאשר צוות האתר מקפיד לעדכן באתר כל פרק שיוצא בסדרה על מנת שהקהל יקבל מידע בזמן אמת.

זקוקים לטיפים? תוכלו למצוא באתר מגוון טיפים

לעיתים במהלך המשחק יש צורך בטיפים שונים המסייעים לעבור שלבים שונים הנחשבים מורכבים במשחק. באתר imikmak תמצאו מחלקת טיפים המסייעת בפתרון שלבים שונים  ונותנת מענה למשחקים במשחק אם הם חשים כי הם לא מצליחים לעבור לשלב הבא.

בעקבות ההצלחה ניתן לראות רשת של בתי מיקפה

בשל ההצלחה הרבה אשר חצתה מזמן את אתר האינטרנט, ניתן לראות בשנים האחרונות גם רשת של בתי קפה בשם מיקמק במספר מקומות בארץ בין היתר בפתח תקווה ורחובות . רשת בתי הקפה מצטרפת להיסטריה הנוצרה בעקבות הסדרה הבאה לידי ביטוי גם בתוכנית הטלוויזיה אותה הזכרנו קודם לכן.

בין החיפושים הפופולריים ביותר

אין ספק כי יוצרי האתר אשר יצאו לדרך לא ציפו כי המילה מיק מק תהיה בין החיפושים הפופולריים בגוגל. אין ספק כי מדובר בשיעור הצלחה גדול במיוחד המאגד לא מעט ילדים סביב המשחק.

מהו סוד ההצלחה?

אם ננסה להתחקות אחר סוד ההצלחה של האתר נראה כי האתר מאפשר לילדים אפשרות להציץ אל עולם המבוגרים ולקחת חלק במשימות שונות המאפשרות להם להרגיש מבוגרים יותר. בעולם בו אנו חיים בו מקדשים את הנעורים, אין ספק כי מדובר בפרט משמעותי- אפשרות של הילדים להרגיש מבוגרים וליטול אחריות.

לצד ההצלחה של האתר והעובדה כי הילדים נהנים להרגיש מבוגרים, החלו להופיע ביקורות מצד אנשי מקצוע הטוענים כי האחריות אשר מוטלת על הילדים אינה במקומה, אבל ההצלחה המסחררת של האתר מוכיחה דווקא כי הילדים נהנים ואינם חשים כי מדובר בעול.

אפשרות ליצור אינטרקציה חברתית

אין ספק כי בשנים האחרונות קשה עד מאד ליצור אינטרקציה חברתית בעולם הוירטואלי , אך יתרונו של המשחק טמון באפשרות ליצור אינטרקציה עם המשתתפים הנוספים . אין מדובר במשחק אותו משחקים לבד אלא אפשר לשחק עם חברים מוכרים וגם להכיר חברים חדשים. באתר המעריצים ניתן למצוא ילדים רבים המגלים עניין במשחק.

מהבחינה הזאת, הורים המודאגים מהעובדה כי הילדים שלהם מבלים שעות רבות מול המחשב, יכולים להיות רגועים ולדעת כי הם יוצרים אינטרקציה עם ילדים נוספים ולומדים לא מעט דברים חשובים במהלך המשחק, כמו למשל היכולת להתנהל עם כספים וכך מתאפשר להם להתחיל את החיים הבוגרים ביתרון משמעותי על פני ילדים אחרים.

 

קרדיט לתמונה: https://www.pexels.com

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20