יומיים אחרי האסון בנחל צפית, בני המשפחה והחברים הקרובים של עשרת הנספים מנסים להתחיל ולעכל, ולו במעט, את המציאות החדשה. נועה שטורם, מי שהייתה זוגתו של ז"ל, הנער היחיד שנהרג באירוע, ספדה לו בפוסט מרגש שפרסמה אמש (ש') בחשבון הפייסבוק שלה, יום לאחר שהובא למנוחות. היא כתבה: "כבר כמה פעמים מנסה לכתוב ולא מצליחה. איך אפשר לתאר במילים בן אדם שהוא חלק בלתי נפרד ממני. אהוב שלי, אתה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים".

צילום: עמוד הפייסבוק של נועה שטרום

"שנה וחצי שבקושי ראו אותנו בנפרד, 24/7 היינו ביחד, יום בנפרד הרגיש כמו חודש. אהבנו אחד את השני באמת, אהבה שמיותר לנסות לתאר במילים. אתה הבן אדם עם הלב הכי גדול שהכרתי בחיים, תמיד רוצה לעזור, תמיד שם את הזולת לפניך ומחפש למי ואיפה אפשר לתרום. היו לך כל כך הרבה תוכניות לעתיד, כולן היו מתוך רצון לתרום ולעזור – החלום לשרת ב669, לעבוד בכפר נוער כשתהיה גדול, לעשות שינוי אמיתי בעולם".

"בבוקר בו יצאת לטיול דיברתי עם אמא שלי שאמרה שנצטרך להתחיל להתרגל לא לראות אחד את השנייה למשך זמן בגלל ששנינו הולכים למכינה בשנה הבאה, אמרתי לה שקטן עלינו ושגם את זה נעבור. אחר הצהריים קרה האסון, לא הכנתי את עצמי לכל כך הרבה זמן שלא אראה אותך אהוב שלי. התקופה איתך הייתה התקופה הכי יפה בחיים שלי, עשינו הכל ביחד ואני אסירת תודה על כל דקה שביליתי איתך, על כל חיוך ועל כל צחוק משותף שלנו. הכנסת כל כך הרבה אור לחיים שלי".

 

גם ידידה של צור ספדה לו: "צור אלפי היה החבר הכי טוב של כולם, נער שתמיד דאג לאחרים לפני שדאג לעצמו. כך הוא חי וכך הוא מת". במשך שנתיים התאמן צור כדי לשרת ביחידת החילוץ 669. האימונים המפרכים הפכו אותו לבחור חסון וחזק.

כשנחשול המים שטף את הנחל הצליח צור להיאחז בסלע. הוא היה יכול להימלט ולהינצל, אבל נשאר במקום והושיט יד כדי שתלמידות שנסחפו יוכלו להיאחז בו, להיתלות עליו ולטפס על גופו למעלה. בזה אחר זה טיפסו חברותיו אל החיים, וכוחותיו שלו הלכו ואזלו. עד שלבסוף ידו נשמטה מהסלע החלק – וצור נסחף עם הזרם הקטלני. במותו הציל חיים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.