"חזרנו מטיול והוא היה ליד הבית, אך לא הרגשתי ולא שמעתי דבר. הכל קרה בשקט", מספרת אעסידה, של פעיל מאזן פוקא שחוסל באופן מסתורי בליל שישי בראיון לטלוויזיה הפלסטינית. "הייתי בטוחה שהוא עלה לשכנים. הופתעתי כשסיפרו לי. מאזן נשאר להחנות את הרכב ולא חזר. אי אפשר היה להרגיש שום דבר", תיארה אשתו את הפתעתה מהחיסול השקט. אולם עצם מותו לא הפתיע אותה. "נישאתי לו למרות שידעתי שיבוא יום ואאבד אותו", אמרה אעסידה לרשת הערבית 'alresalah' והוסיפה "הבקשה היחידה שלי היא לנקום את דמו באכזריות". עוד אמרה אשתו, כי בימים שלפני חיסולו, היא חשה שבעלה שמח ומאושר מתמיד, וכששאלה לפשר השמחה, השיב לה כי אינו יודע מדוע, אך הוא חש הקלה.

كلمات زوجة #مازن_فقهاء التي أبكت اليوم الرجال، تقول بأنها تزوجت منه رغم علمها بأنها قد تفقده بأي لحظة.
الكلمة كاملة: https://t.co/BwC5UYKU6u pic.twitter.com/pGPgLS71OX

"למרות הפחד שלי על חייו מפני האיומים הישראליים המתמשכים, אני גאה בו וברצונו להיות נבדל מאחרים וזה מה שקרה לו בגלל יציאת אהבתו לעמו. אני מאושרת שלא ביקשתי ממנו אף פעם להפסיק את העניין הג'יהאדיסטי שלו בחייו", סיכמה.

מאזן פוקאה נחשב למתכנן מובחר של פיגועים והיה בין בכירי הזרוע הביצועית של חמאס. זכור גם כאחד ממתכנני אחד הפיגועים היותר קשים שחווינו כאן, פיגוע התפוצצות האוטובוס בצומת מירון בו נרצחו 9 בני אדם. מאז הוא ישב בכלא בעידן יחיא סנוואר ושוחרר עימו באותה עסקה ארורה, עסקת שליט, שהחזירה מאות מחבלים רוצחים לשטח.

משפחתו של פוקהא אתמול (ש'). צילום: פלאש 90
"הבקשה היחידה שלי היא לנקום את דמו באכזריות". משפחתו של פוקהא אתמול (ש'). צילום: פלאש 90

חמאס מאשים: "טביעות אצבע של המוסד"

ארגון הטרור חמאס מיהר להאשים את ישראל בחיסול מהנדס הטרור של התנועה, איים כי לא יעבור על כך בשתיקה ופתח בחקירה מאומצת למציאת האחראים לחיסול. בינתיים מודיעים הערב (א') בחמאס, במסגרת החקירה, כי "המתנקשים הגיעו מהים ואספו את הראיות והתרמילים אחריהם". בישראל נערכים לתגובה.

לווית המחבל מאזן פוקהא בעזה, אמש (ש'). צילום: עבד רח'ים קאטיב, פלאש 90
לווית המחבל בעזה, אמש (ש'). צילום: עבד רח'ים קאטיב, פלאש 90

 

מוקדם יותר היום סגר חמאס למעשה את כלל המעברים לעזה בניסיון "לסגור" על המתנקשים וסייעניהם, כולל הים ומעבר רפיח, גם אם מצרים תחליט לפתוח אותו, כאשר המעבר היחיד שנותר פתוח הוא מעבר "כרם שלום" המיועד לסחורות בלבד. לפי דיווח ברשת ב', מעבר ארז לכניסה לרצועת יתאפשר במקרים הומניטריים בלבד. עפ"י הודעת משרד הפנים של חמאס מצב זה יישאר עד למתן הודעה חדשה בנושא. 

תנועת אנשים לרצועת עזה מתבצעת דרך מעבר ארז שלאחריו נמצא מעבר הנקרא חמש-חמש שנמצא בשליטת מנהלת המעברים של הרשות הפלסטינית. לאחר מכן נמצא מעבר ארבע-ארבע בו שולט ארגון חמאס. כאמור, כעת כלל המעברים נסגרו ע"י חמאס לתנועה.

אל-מסרי בריאיון לאל ג'זירה

מושיר אל-מסרי דובר תנועת חמאס, התייחס אמש (ש') לחיסול בריאיון לאל ג'זירה ואמר כי מדובר ב"פשיעה ציונית פחדנית" אשר ניכרות בה "טביעות האצבע של המוסד הציוני, אל-מסרי טען כי ההתנקשות מהווה ניסיון ישראלי לשנות את כללי המשחק לשיטת חיסול "עדינה ושקטה" והבטיח כי חמאס לא תאפשר זאתעוד הוסיף הדובר כי חמאס שולט על מצב העניינים בעזה וכי הארגון הצליח לפגוע "בעומק הציוני בכל מיני דברים כמו חדירות לכל היישובים ולכל המטרות". בנוסף הצהיר כי מלחמה פתוחה מתקיימת בין הארגון לבין "האויב הציוני" ואיים כי חמאס תשיב לישראל באותו המטבע, "הם חיסלו מנהיג מאצלנו, אנחנו נגיב והם יקבלו אותו דבר".

מחבל חמאס שחוסל מאזן פוקהא
חמאס שחוסל מאזן פוקהא

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.