0:01 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אשה של החיים

אשה של החיים

את האובדן הפרטי והשכול תילה רונה רמון לעשייה מעוררת השראה. הערב היא תדליק משואה, לתפארת מדינת ישראל

בימים סוערים אלו בהם מכל עבר מושלכות ללא מעצורים אמירות השוואות ומילים שהאוזניים והלב כבר לא רוצים לשמוע. הנפש צמאה לקצת השראה קצת אופטימיות ובעיקר הרבה תקווה. לכן כאשר ידעתי שבמהדורות החדשות של סופשבוע ישודרו ראיונות עם רונה רמון, לא ויתרתי על הצפייה בהם.

 

רמון. צילום: פלאש 90
רמון. צילום: פלאש 90

 

ראיון עם רונה רמון תמיד מוריד לי דמעות, אבל גם מעניק לא מעט כוח שמגיע בזכות האשה החזקה הזו, שבורכה בתעצומות נפש אדירות. היא מישירה מבט למצלמה ומדברת על כל מה שכואב ועל הדרך הארוכה שעשתה מאז פקדו אותה האסונות הפרטיים שלה, שהפכו גם לאסונות בקנה מידה לאומי.

לאחר מותו של בנה בכורה אסף שנהרג לפני כשש שנים בהתרסקות מטוס F-16 בדרום הר חברון, הקימה רונה רמון את קרן רמון. קרן אשר מטרתה לעודד תלמידים למצוינות, למנהיגות, לערכים חברתיים, להגשים את ייעודם ולא לוותר על חלומותיהם.

במסגרת הקרן, טייסת מאמצת בית ספר ומשם והלאה השמיים הם הגבול. המטרה כפי שהסבירה רמון במילותיה לאיילה חסון, היא לאו דווקא שהילדים יהיו טייסים, אלא באמת לעזור להם להגשים את ייעודם ולתת להם כלים למשך חייהם, שיסייעו להגשמתם העצמית.

אילן רמון. לזכרו. צילום: פלאש 90
אילן רמון. לזכרו. צילום: פלאש 90

רונה בחרה בחיים, דרכה והתנהלותה מעוררות השראה. הילדים שצולמו לכתבות בשני הערוצים, הם מאחד מבתי הספר המשתתפים בפרויקטים של קרן רמון. הם עוטפים אותה בהמון אהבה ונראה כי יש לה חלק חשוב בכך שיגדלו להיות אזרחים ואנשים טובים יותר.

"האם את ציונית?", שאלה אותה איילה חסון. כן, ענתה לה רמון בגאווה. "אני ציונית , נולדתי פה ואני אוהבת מאוד את המדינה". היא הפנים היפות של החברה הישראלית. כמה עצוב שנחשפנו אליה עקב נסיבות מצערות וכואבות כל כך. בראיון המקביל בערוץ 2 דיברה בין היתר גם על הרצון שלה לנכדים, להמשכיות , ואני מאחלת לה בכל לבי שתזכה לכך בקרוב. מגיע לה לאשה המופלאה הזאת כל אשר יחפץ לבה.

היא תמצית הישראליות היפה שלנו, והשבוע, בתפר שבין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לבין חגיגות העצמאות ה-68 של המדינה, היא תדליק משואה לתפארת מדינת ישראל. עם ישראל מצדיע לך, תבורכי אשה יקרה.

ליאת כרמון

ליאת כרמון

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"