הפגנות השבת באשדוד. צילום: פלאש 90

ניצחון חילוני? תופסק חלוקת דו"חות השבת באשדוד. כך הודיע הערב (ד') ראש עיריית בישיבת מועצת העיר באופן רשמי. לדבריו, הפקחים יחדלו מלרשום דו"חות לעסקים שפתוחים בשבת, כשבמוקד יעמדו העסקים במרכז ביג פאשן בכניסה לעיר.

דבריו של לסרי מגיעים על רקע הפגנות חילונים בעיר, בהם השתתפו גם שר הביטחון אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) וח"כ יאיר לפיד (יש עתיד), שהחלו לאחר שפקחי העירייה החלו לחלק דו"חות וקנסות לעסקים שנפתחו בשבת. בשבתות האחרונות חדלו בעירייה לרשום דו"חות וכעת הכריז על כך ראש העיר באופן רשמי.

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי. צילום: פלאש90

 

במהלך ישיבת המועצה, אמר לסרי: "ההצעה לסדר, לשנות את חוק העזר של אשדוד בנושא השבת – מיותרת לחלוטין. מי שהציע אותה עשה זאת מסיבה פוליטית וכך יש להתייחס אליה. זה לא מפתיע בכלל, זה היה כך מתחילת המשבר. שום אידיאולוגיה אמיתית, שום אחריות ציבורית, וכל זאת על חשבון האחדות והחיים המשותפים בעיר".

לדברי ראש העיר, כעת האכיפה תתמקד רק באיזורים בהם גרים תושבים שומרי שבת"יצאנו בליווי ייעוץ משפטי למהלך של אכיפה שוויונית בכל העיר. מהלך מוגבל בזמן, ארבעה שבועות של דו"חות נגד עסקים (שאינם מסעדות ובתי קפה) בכל רחבי העיר, כדי להחזיר לַעירייה את יכולת האכיפה. המהלך הקצר הזה נגמר. סיימנו אותו כבר לפני כמה שבועות".
"עכשיו הוריתי לרכז את מאמצי האכיפה באזורים שבהם קיימת פעילות סופרמרקטים בתוך העיר בסמוך לציבור דתי, ובוודאי בסמוך לבתי כנסת. בדיוק כפי שמוסכם על כל תושבי העיר. לא נאפשר לאף אחד להציב חומות של שנאה בין תושבי העיר. לא נאפשר לאף אחד להוביל אותנו למלחמת אחים".


:עוד באותו נושא