גרסתו של עד המדינה בפרשות 1000 ו-2000 ארי הרו, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הובאה הערב (א') לראשונה בכלי התקשורת.

באתר 360 נחשף כי הרו הביע חשש בפני מקורביו כי עדותו עלולה להוביל לחילופי שלטון. הרו ציפה לתמיכה מראש הממשלה בחקירה שנפתחה נגדו לפני כשנתיים. משזו לא הגיעה ייתכן כי גמלה בליבו ההחלטה להסכים להצעה להפוך אותו לעד מדינה.

ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

בחדשות 2 פרסם עמית סגל את דבריו של הרו בהם טען כי אין מקום להשוות בין המקרה שלו למקרה שולה זקן ואהוד אולמרט. "זה לא דומה, זה לא שעברתי על החוק יחד עם נתניהו ועכשיו אני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש".

"מאשימים אותי בעבירה שאיננה קשורה אליו ולדעתי לא עברתי אותה. הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה או לא. ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא ומתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זה לא פרשייה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם. היכולת שלי לדבר או לא לדבר עם המשטרה זה לא רלוונטי", התייחס הרו לשיתוף פעולה עם החוקרים עוד בטרם חתימת הסכם עד המדינה.

"לא חשבתי בזמן אמת שאלה עבירות פליליות וגם עכשיו אני לא מתיימר לקבוע זאת. לכן הטענה שזה 'לפתוח על נתניהו' איננה נכונה, זה לא עולם המושגים שלי בכלל", הבהיר הרו. "באתי לשרת פעמיים בלשכת רה"צ מתוך ציונות, כי קראו לי. זו הסיבה שעליתי לארץ ושאני מגדל פה את ילדיי. אני גאה בתקופה ששירתי בה את הציבור תחת נתניהו ואין לי על מה להתבייש בה".

גאה התקופה ששירת תחת נתניהו. רה"מ בנימין נתניהו וראש הסגל לשעבר ארי הרו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
גאה התקופה ששירת תחת נתניהו. רה"מ בנימין נתניהו וראש הסגל לשעבר ארי הרו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על החקירה נגדו בנוגע לחברת ייעוץ אסטרטגי שהקים אמר עד המדינה: "האישום נגדי מופרך. לא עשיתי דבר לגבי החברה בלי להתייעץ עם עורך דין. בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו, אין בזה טעם. אני אקבל כנראה כמה חודשי עבודות שירות. אם הראיות נגדי היו כל כך חזקות, הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".

כזכור, הפרקליטות אישרה להרו לטוס לחו"ל, טיסה פרטית שנקבעה טרם חתימת ההסכם עימו. בעקבות עדותו צפויים להעיד אנשי עסקים שאינם אזרחי ישראל בפרשות הקשורות לרה"מ, כך לפי דיווח בחדשות 2.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא