חתם היום (ו') על הסכם . במסגרת ההסכם, ראש הסגל לשעבר בלשכתו של ראש הממשלה בנימין ,  ימסור עדות בנוגע לפרשות 1000 ו-2000,  בהן קיים חשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לפי העסקה שנחתמה, מסתמן כי על הרו ייגזרו על הרו שישה חודשי עבודות שירות וקנס בגובה 700 אלף שקלים והפרקליטות תקל עמו בהליכים אחרים שמתנהלים נגדו. את עדותו ימסור הרו במתקן משטרתי, והיא צפויה להמשך בין שבועיים לחודש ימים, במהלכם יהיה מנותק מהתקשורת כדי למנוע ניסיונות לשיבוש החקירה.

בתפקיד יהודה איש קריות. ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90
ארי הרו. צילום: מרים אלסטר/פלאש90

אתמול הוציא בית המשפט היום צו איסור פרסום האוסר לפרסם כל מידע הנוגע למגעים לחתימת הסכם עד מדינה עם הרו. בצו עצמו חושפת המשטרה את העבירות שבהן נחשד ראש הממשלה נתניהו בתיק 1000 ובתיק 2000: שוחד, מרמה והפרת אמונים. רה"מ בתגובה: "לא היה כלום, כי אין כלום".

צו איסור הפרסום ניתן לאחר מספר פרסומים בכלי התקשורת על קשיים בחתימת הסכם עד המדינה עם הרו. שופטת בית משפט השלום במרכז עינת רון, הורתה על הוצאת הצו לאחר ש"שוכנעה שיש בפרסומים כדי לפגוע בהמשך החקירה".

כזכור, המשטרה המליצה להעמיד לדין את הרו בחשד לעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון, בעת ששימש כראש הסגל. כזכור, בידי הרו נתפסו הקלטות השיחות בין נתניהו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, העומדות במרכז חקירת פרשה 2000.

במסגרת הסדר ניגוד עניינים עליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל, הוא התחייב למכור חברה שהייתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. לדברי המשטרה, מממצאי החקירה עולה כי מכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו בלשכת רה"מ.

החשד נגד הרו נוגע לעסקה שבמסגרתה נחתם חוזה פיקטיבי לכאורה למכירת חברת הייעוץ H3 גלובל של הרו לנשיא הניו-יורקי של עמותת ידידי הליכוד (AFL), ד"ר ג'רי פלאט, ולאישתו, ד"ר ויקי דויטש. מטרת העסקה הייתה למכור את החברה למי שאינו בן משפחתו, וזאת כדי להימנע מניגוד עניינים אפשרי בין תפקידו הציבורי לעסקיו הפרטיים. אולם, על-פי החשד, העסקה הייתה על הנייר בלבד, ומטרתה הייתה שהרו ימשיך לשלוט בחברה, ייהנה מהכנסותיה ויקבל אותה בחזרה לאחר שיעזוב את משרד ראש הממשלה – מה שאכן קרה בפועל.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.