בבית כנסת באוהיו, ארצות הברית: אתמול (ב׳) הובא לבית המשפט הפדרלי עצור בחשד לתכנון פיגוע בבית הכנסת בעיר טולידו שבמדינת . 

החשוד, דיימונד יוסף, בן 21 מאוהיו נעצר ע"י והמשטרה המקומית לאחר שבמהלך מספר חודשים תכנן לבצע פיגוע המוני בשם ארגון דאע"ש בארה"ב בשני בתי כנסת באוהיו. הוא נעצר ביום שישי כשברשותו שני נשקים מסוג AR-15. 

העצור נתפס בין היתר בגלל פעילותו ברשתות החברתיות וקישורם לדאע"ש. ביום אירוע הטבח הנוראי בבית הכנסת בפיטסבורג כתב ברשתות החברתיות: "אני מעריץ את מה שהיורה עשה, אני רואה את עצמי מבצע את הפעולה הזאת אינשאללה. הם אפילו לא מצפים לכך באזור שלי״.

לאחר הליך חקירה סמוי, בו הצהיר בפני סוכני ה- כי הוא מתכוון לבצע את הפיגוע בבית הכנסת בעיר טולידו, שלפי בדיקה שערך עמוס במתפללים ביום שבת, הוא אף הצהיר כי בכוונתו להרוג רב. 

, הקונסול הכללי בניו יורק, אמר: "אני מודה ל-FBI ולרשויות על שסייעו בסיכול הפיגוע האכזרי שתוכנן. רק לפני חודש, במדינה הגובלת לאוהיו התרחש האירוע האנטישמי הרצחני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. צריך להגביר כפל כפליים את המלחמה חסרת הפשרות בחיה האנטישמית שמרימה ראש. נמשיך להילחם באנטישמיות, באנטי ציונות ובטרור האכזרי שמנסה לגרום לנו לפחד להיות גאים בזהותנו״. 

הקונסול דני דיין בבית הכנסת בעיר טולידו שבמדינת אוהיו. צילום: הקונסוליה הכללית בניו יורק
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.