ארה"ב מאשרת את דיווחי המקורות בסוריה כך שהצבא האמריקני תקף את כוחות של הצבא המקומי ובנות בריתו על ציר דמשק-בגדד, זאת באמצעות כוחות הקואליציה נגד דאעש. היעדים לתקיפה האמריקנית היו ארבעה טנקים ומספר רכבים נוספים בהם היו חיילים, שנעו בשיירה, כמו גם עמדה של המיליציה הפועלת בשירות אסד. 20 כלי רכב נפגעו.

לפי הדיווחים באל ג'זירה, מטוסים של הקואליציה הבינלאומית, בראשותה של ארה"ב, תקפו אווירית את הכוחות הסוריים קרוב לגבול עם ירדן, ככל הנראה כדי למנוע מהם להתקרב לכוח המורדים, כך פורסם ב"ynet". התקיפה בוצעה בדרום-מזרח סוריה בשטח עליו מנסים חייליו של אסד להשתלט חזרה.

חיל הים האמריקאי תוקף בסוריה. צילום: דוברות חיל הים האמריקאי, רויטרס
התקיפה הקודמת בסוריה. צילום: דוברות חיל הים האמריקאי, רויטרס

 

העמדה שהותקפה, שייכת למיליציה בעלת הצלחות בקרבות עם המורדים. על פי ההערכות, הכוחות שהותקפו היו כוחות של סוריה ושל חיזבאללה, ואלה נעו אל עבר מעבר אלתנף שנמצא על הציר.

בסוכנות הידיעות רויטרס פורסם כי גורם אמריקני אישר שמדובר באחת המיליציות הנאמנות של אסד אשר התקדמה לעבר כוחות המורדים שהאמריקאים תומכים בהם. לפי ההשערות, מדובר ככל הנראה במתקפת אזהרה שנועדה להעביר מסר.

כזכור, לפני כשישה שבועות תקפה ארה"ב בסיס של חיל האוויר א-שעיראת במחוז חומס, ממנו המריאו המטוסים הסורים שביצעו את המתקפה הכימית. בין השאר הותקפו מטוסים סורים, מסלול המראה ותחנת דלק בבסיס חיל האוויר. לפי גורם אמריקאי, התקיפה הינה תגובת הנשיא טראמפ לתקיפה הכימית שביצע אסד.

גורם אמריקני רשמי מסר כי ארצות הברית תיאמה את התקיפה עם מספר מדינות, ביניהם גם רוסיה, כי היא עומדת לתקוף בסוריה. על אף שבבסיס שהותקף היו כוחות רוסיים, הפנטגון הדגיש כי המתקפה לא כוונה לחלק שבו הם נמצאו. בצבא האמריקני דיווחו כי התקיפה גרמה לנזק משמעותי ביכולתו של משטר אסד להשתמש בנשק כימי. צבא סוריה דיווח כי ששה חיילים נהרגו בתקיפה האמריקאית. עוד דווח בסוריה כי הבסיס עצמו הושמד כליל.

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא