שגרירת באו"ם ניקיי היילי הזהירה אתמול (שלישי) כי "תרשום שמות", במהלך ההצבעה בעצרת הכללית של האו"ם על קריאה לנשיא לבטל את הכרזתו בדבר הכרה בירושלים כבירת ישראל. לדבריה הצטרף היום הנשיא שאמר בפתח ישיבת הקבינט כי אהב את הציוץ של לקראת העצרת והוסיף כי הוא "עוקב אחרי המדינות שיצביעו נגדנו". לאחר מכן אף הכריז בפני כתבים כי ארה"ב תפסיק את הסיוע הכלכלי למדינות שיצביעו נגד. "הן לוקחות מאות מיליוני דולרים, ואפילו מיליארדרי דולרים, ואז מצביעות נגדנו. תנו להן להצביע נגדנו. זה יחסוך לנו הרבה. לא אכפת לנו", אמר.

טראמ והיילי. צילום: רויטרס
טראמ והיילי. צילום: רויטרס

 

"זה לא יהיה כמו פעם, שמדינות מצביעות נגדך ואז אתה משלם להן מאות מיליוני דולרים. קיבלתי הרבה תגובות טובות. לאנשים שגרים בארה"ב נמאס שמנצלים את המדינה הזאת. לא ניתן שינצלו אותנו יותר", הוסיף טראמפ.

בציוץ בטוויטר כתבה היילי כי ארצה מתבקשת באו"ם לעתים תכופות "לעשות ולתת יותר עבור מדינות אחרות". "אם כך", היא צייצה, "כשאנחנו מקבלים החלטה, לפי רצון העם האמריקני, לגבי העברת השגרירות, אנחנו לא מצפים מאלו שעזרנו להם שיתקילו אותנו".

"ביום חמישי תהיה הצבעה שמבקרת בחירה שאנחנו עשינו, ארצות הברית תרשום שמות", הוסיפה השגרירה.

מוקדם יותר השבוע הטילה ארצות הברית וטו על הצעה מצרית במועצת הביטחון של האו"ם, שמטרתה הייתה לבטל את ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת .

במקביל, במהלך תדרוך שנתנה אתמול היילי אתמול בעניין אמרה השגרירה כי התנהלות המעצמה השיעית עלולה להוביל להחלטה חדשה נגדה באו"ם, או לחיזוק אחת מהההחלטות הקיימות. היילי אמרה את הדברים על רקע ההפגזה החות'ית בסעודיה אתמול, שלפי דבריה ניכרים בה עקבות איראניים ברורים.

ארה"ב לצד ישראל. היילי ודנון. צילום: רויטרב
ארה"ב לצד ישראל. היילי ודנון בפתח ישיבת מועצת הביטחון של האו"ם לפני שבועיים. צילום: רויטרס
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא