תא טרור פועל בניו יורק ובניו ג'רזי. זו המסקנה אליה הגיעו החוקרים שבוחנים את הפיצוצים שאירעו ביומיים האחרונים בניו יורק ובניו ג'רזי.כך מדווחת היום (ב') רשת CNN מפי גורמים רשמיים ברשויות המקומיות.

עד כה טרחו להדגיש בארה"ב כי אין כל ראיה לכך שמדובר בטרור בינלאומי וכי הקשר בין האירועים אינו ברור, אולם כעת, עם פרסום החשוד המרכזי להנחת המטענים, עולה כי אין מנוס מלקשור את המקרים לטרור האסלאמי. היום פרסם ה-FBI את תמונת החשוד אחמד רחימי, בן 28 מניו ג'רזי שנולד באפגניסטן. לדברי ה-FBI הוא עשוי להיות חמוש ומסוכן.

רחימי. חשוד בהנחת המטענים
רחימי. חשוד בהנחת המטענים

הרשויות בארצות הברית חושדות כי תא טרור אחראי לפיצוצים ולהנחת המטענים שאירעו בימים האחרונים בניו יורק ובניו ג'רזי. יש לציין כי כעת מתנהל מצוד אחרי רחימי.מושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו אמר כי נראה שהפיצוץ הוא מעשה טרור עם מעורבות זרה.

לפי ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, החשוד הוא אחמד חאן רחמני, בן 28, תושב ניו ג'רזי ויליד אפגניסטן, שהתאזרח בארצות הברית. הוא תועד על ידי מצלמות האבטחה בשכונת צ'לסי, שם אירע הפיצוץ. מושל ניו יורק קומו אמר כי אין בשלב זה התרעות נוספות, אולם "על התושבים להיות בכוננות".

חמישה מטענים בניו ג'רזי

הבוקר (ב') פוצצה משטרת ניו ג'רזי חפץ חשוד ליד תחנת רכבת בעיר אליזבת שבניו ג'רזי, מחשש שהוא מכיל פצצה. בתיק שפוצץ נמצאו ארבעה מטענים נוספים. תנועת הרכבות באזור הופסקה לחלוטין.

צילום מסך: טוויטר
צילום מסך: טוויטר

ראש העיר אליזבת כריסטיאן בולואגה אמר כי הרובוט המשטרתי נשלח אל החפץ החשוד בסביבות השעה 00:30 בלילה, ואז אירע הפיצוץ. ה-FBI מוביל את החקירה ופועל על מנת לנטרל את יתר המטענים שהתגלו בתיק. ראש העיר אמר כי צפויים פיצוצים נוספים.

ראש העיר אליזבת, כריס בולואוגה, אמר כי רובוט משטרתי החל לבחון את התיק בעת הפיצוץ, שנשמע בצורה ברורה באזור.

"מדובר בכחמישה מטעני נפץ", סיפר ראש העיר לכלי התקשורת. "בהתבסס על עוצמת הפיצוץ, אני סבור שאנשים היו יכולים להיפגע בצורה חמורה. אני מודאג מאוד לשלום תושבי הקהילה שלנו, כשמישהו יכול בפשטות לזרוק תיק ובו כמה מטענים".

הפיצוץ אירע לאחר שלושה מקרי טרור שאירעו בסוף השבוע – מטען הצינור שהתפוצץ בניו ג'רזי, הפיצוץ במנהטן, ואירוע הדקירה בקניון במינסוטה.

בפיצוץ שאירע אתמול בשכונת צ'לסי במנהטן שבניו יורק, נפצעו של 29 בני אדם. כמה שעות לאחר מכן אותר סמוך לזירת הפיצוץ סיר לחץ מחובר למטען סלולרי, שלא הכיל חומרי נפץ. המשטרה קראה לתושבים במקום להתרחק מהחלונות שפונים לרחוב.

באירוע ביטחוני נוסף אתמול בארה"ב, דקר אדם שמונה בני אדם במרכז קניות במינסוטה. מאוחר יותר קיבל ארגון דאע"ש אחריות על הפיגוע וטען כי המחבל פעל בשמו.

בשבת ביטלו הרשויות בניו ג'רזי מרוץ התרמה ליחידת המארינס, דקות ספורות לפני הזנקתו, לאחר שמטען צינור התפוצץ בתוך פח שנמצא במסלול הריצה. לא היו נפגעים בפיצוץ.