ארה"ב הטילה סנקציות כלכליות על , כך פורסם ב"ynet". הנשיא הורה על המהלך על רקע קידום תכנית הטילים הבליסטיים של הרפובליקה האסלאמית, יממה אחרי שהאמריקאים הזהירו את טהרן בשל "הפרת רוח הסכם הגרעין".

משרד החוץ האמריקני הודיע על הטלת סנקציות כלכליות נגד 16 גופים ואנשים פרטיים מאיראן שסומנו כתומכים בתוקפנות של הרפובליקה האסלאמית. גם שני ארגונים איראניים אשר תומכים בתכנית הטילים של איראן, סומנו על ידי מחלקת המדינה האמריקנית. העיצומים הכלכליים שהוטלו מקפיאים את הנכסים של אותם אשר נמצאים בארה"ב, כך שאמריקנים לא יעשו עסקים עם אותם .

הנשיא טראמפ ושר החוץ האיראני זריף. צילום טראמפ: Gage Skidmore
הנשיא טראמפ ושר החוץ האיראני . צילום טראמפ: Gage Skidmore

 

יש לציין כי על אף הסנקציות החדשות, הסכם הגרעין נותר על כנו. ולפי המהלך נועד כדי להעביר מסר שימחיש את העמדה הנחרצת של הממשל האמריקני.

בראיון לרשת "אל ג'זירה" לפני ההכרזה האמריקנית על הטלת הסנקציות, אמר דובר משרד החוץ של איראן, בהראם קאסמי כי "הדיבורים של וושינגטון על סנקציות באמתלה של התכנית הבליסטית בטלים ומאיימים על הסכם הגרעין".

אתמול איים שר החוץ של איראן מוחמד זריף, המבקר בניו יורק, כשאמר כי איראן יכולה לפרוש בכל רגע מהסכם הגרעין עליו חתמה עם המעצמות. "אם ארה"ב תפר את ההסכם באופן משמעותי, לאיראן יש עוד אפשרויות, כולל נסיגה מההסכם", הזהיר זריף.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.