האמריקנים הודיעו על חדשות נגד אזרחים איראניים. אתר משרד האוצר האמריקני פרסם היום סנקציות חדשות נגד חמישה אזרחים איראניים, הקשורים לתאגיד של משמרות המהפכה האיראנית. זאת בהמשך להחלטת טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין ולחדש את העיצומים על .

לפי משרד האוצר, חמשת האיראניים העבירו ידע טכני בנוגע לפיתוח טילים בליסטיים ונשק שהועבר למורדים החות'ים בתימן, אשר נתמכים בידי איראן. לפי , החמישה אפשרו לחות'ים לשגר טילים לעבר ערב הסעודית, לשבש העברת ולאיים על  כלי שיט באזור.

מייק פומפיאו. צילום: REUTERS/Jonathan Ernst – RTSX1LZ

 

בהודעה נכתב כי "כפי שהנשיא טראמפ הבהיר ב-8 במאי בהחלטתו להפסיק את השתתפותה של ארה"ב בהסכם הגרעין, ארה"ב נוקטת צעדים כדי לנטרל את מסע התוקפנות האזורי של איראן. בראשית החודש הכוחות האיראניים בסוריה שיגרו טילים לישראל, ושוב הטילו ספק בטענה של טהראן שהכוחות שלה שפרוסים בחו"ל מאפשרים שלום. כמו כן, המאמצים המתמשכים של משמרות המהפכה לחמש את החות'ים ולסייע להם מחריפים את הסכסוך בתימן".

כזכור, אתמול נאם מזכיר המדינה מייק פומפיאו בנוגע לסנקציות, והציג שורה של דרישות מאיראן, בהן הוצאת הכוחות האיראניים מסוריה, הפסקת התמיכה בחיזבאללה ובחות'ים והפסקת האיומים על ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא