בלמה אמש (שני) ניסיון במועצת הביטחון של האו"ם לדרוש חקירה של על רקע התפרעויות הערבים בגבול רצועת . הערב תתכנס מועצת הביטחון כדי לגנות את , ביוזמת צרפת וכווית. ארצות הברית צפויה להטיל וטו.

במועצת הביטחון הביעו אתמול "זעם וצער" על חיסול המחבלים שהשתתפו בהפרות הסדר האלימות, ביום בו נחנכה באופן רשמי השגרירות האמריקנית בירושלים. במועצת הביטחון כינו את ההתפרעויות האלימות: "מחאה שקטה".

ערבים מתפרעים בגבול עם עזה. צילום: פלאש 90

בנוסף קראו במועצה לכל הצדדים "לנהוג באיפוק" ו-"לא לנקוט בצעדים שיחמירו את הסיטואציה".

ישראל זכתה לגינויים נרחבים בזירה הבינלאומית בעקבות חיסול המחבלים. בטורקיה ובדרום אפריקה החליטו להשיב את השגרירים מישראל, כאקט של מחאה. וגינויים נשמעו גם מצד האיחוד האירופי.
מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. צילום: פלאש 90
מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש קרא לישראל לנהוג באיפוק ולחמאס להימנע מפעילות אלימה ומפרובוקציה. במועצת זכויות האדם של האו"ם בחרו בטון תקיף יותר כלפי ישראל' דוברת הארגון ראבינה שאמדאסאני אמר הערב כי "מי שאחראי להפרות זכויות אדם שערורייתיות יהיה חייב לתת הדין".
גם בניו- זילנד תקפו את ישראל בחריפות.  ג'סינדה ארדרן, ראשת הממשלה במדינה אמרה כי האירועים בעזה הם: "אירועי האלימות המשמעותיים ביותר שראינו בשנים האחרונות, אנחנו עדים לאובדן חיים הרסני וחד צדדי".

לעומת זאת, ישראל זכתה לתמיכה מצדה של ארצות הברית. בבית הלבן הבהירו אתמול כי לישראל "הזכות להגן על עצמה". תמיכה בישראל נשמעה גם מאוסטרליה. ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול אמר היום כי חמאס נוהג בצורה החותרת לעימות "הם מבקשים להתגרות בכוחות ההגנה הישראלים", אמר טרנבול.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.