מישיגן, ארצות הברית: אם לבן 9 בשם רבקה ברדואו נשלחה לשבעה ימי מאסר בבית הכלא מפני שסירבה לחסן את בנה, מתוכם ריצתה חמישה. כך דווח ב'וושינגטון פוסט'.

רבקה ברדואו, נשלחה לכלא לאחר שסירבה לחסן את בנה. צילום מסך
רבקה ברדואו, נשלחה לכלא לאחר שסירבה לחסן את בנה. צילום מסך

גזר דינה של ברדואו ניתן בשבוע שעבר לאחר שהואשמה בביזוי בית המשפט – שנה לאחר שנגזר עליה לחסן את הילד. על פי הדיווח המשפט מהווה חלק ממשפט משמורת מתמשך בין ברדואו ובין אביו של הילד ג'יימס הורן. השופטת הורתה להעביר את הילד למשמורת זמנית אצל האב והורתה לו לדאוג לחיסונו.

"אני לא יכולה לפעול בניגוד לרגשותיי הדתיים", צוטטה ברדואו ב'וושינגטון פוסט', "מדובר בבחירה. מדובר בכך שיש לי בחירה כאם לקבל החלטות רפואיות עבור הילד שלי". כאמור ברדואו שוחררה ממעצר אתמול (שני) חמישה ימים לאחר מתן גזר הדין.

לפי ה'וושינגטון פוסט' רוב המדינות בארצות הברית – לרבות מישיגן מתירות להורים להימנע מחיסון ילדיהם מסיבות דתיות. במישיגן הורים לילדים הרשומים בבתי ספר ציבוריים ופרטיים נדרשים להשתתף בשיעורים אודות יעילותם של חיסונים במניעת מחלות לפני שניתן להם הפטור – שכאמור נדרש כאשר מדובר בסיבות לא רפואיות. לפי ברדואו היא אכן לקחה חלק באותם מפגשים וכי ההחלטה שלא לחסן את הבן נעשתה במשותף עם האב.

עוד הוסבר בכתבה כי הפרשה האחרונה מתפרסמת על רקע גלי התנגדות רווחים לחיסונים בארצות הברית בעשורים האחרונים, שהופכים פופולריים יותר ויותר בין היתר בעקבות הערות חוזרות מצדו של הנשיא דונלד טראמפ על קשר אפשרי בין חיסון ילדים ובין אוטיזם – טרם היבחרו.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20