השר לבטחון הפנים קיים סיור דחוף בעיר לאחר עלייה במספר מקרי הרצח שאירעו בעיר ולאחר שבסוף השבוע נורתה בעיר ילדה בת 9. השר הגיע לעיר בכדי לשמוע את נציגי התושבים ולעמוד מקרוב על פעילות המשטרה להתמודדות עם האלימות והפשיעה בעיר וכיצד ניתן לחזקה

השר סייר במוקדי הפשיעה בעיר וקיים דיון מעמיק בנושא התמודדות המשטרה עם אתגרי הפשיעה בעיר. בדיון השתתפו גם ראש עיריית לוד יאיר רביבו, מ”מ המפכ”ל , מנכ”ל המשרד לבטחון הפנים, מפקד מחוז מרכז, מפקד מרחב שפלה ובכירי המשרד לבטחון הפנים ומשטרת ישראל.

השר לבטחון הפנים ארדן: “המצב הנוכחי שבו בעיר משמעותית שצפוייה לגדול, ישנם מקרי רצח בהיקף כל כך גדול זו תופעה בלתי נסבלת וכולנו חייבים לוודא שאנחנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים כמשטרה וכמדינה, כדי להיאבק בתופעה הרצחנית הזו.

אישה שמרגישה מאויימת, מבחינתי, ברמה המוסרית, צריכה להיות בראש סדר העדיפויות של משטרת ישראל, לפני כל עבריין, ארגון פשיעה או כל אדם אחר.

אני מצפה מהמשטרה להציב בעיר כח שיטור משמעותי וקבוע בחודשים הבטיח כדי לחזק את ההרתעה ואת תחושת הבטחון של התושבים”

עוד הוסיף ארדן בסיור: “אי אפשר להתכחש לכך שבחברה הערבית רמת האלימות והפשיעה היא באופן בלתי פרופורציונאלי הרבה יותר גבוהה מחלקה באוכלוסייה.
מנהיגות החברה הערבית חייבת גם כן לקחת אחריות ומנהיגות ולומר את הדברים בצורה הכי ברורה, אבל אנחנו כמדינה, כמשרד וכמשטרה, לא יכולים לישון בלילה בלי לדעת שאנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים, משתמשים בכל המשאבים שלנו ומזעזעים את כל המערכות האחרות כדי שיצטרפו אלינו במאבק הזה”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.