תשובת המדינה על העתירה שהגיש פעיל החרם עומר שאקר נגד ההחלטה להוציאו מישראל הוגשה אתמול (חמישי) לבית המשפט. השר ארדן: "פעילי החרם חייבים להבין שמה שהיה לא יהיה".

לאור התיקון לחוק הכניסה לישראל האוסר על מתן אשרת שהייה בארץ לפעילי חרם, במרץ 2018 המליץ השר ארדן לשר הפנים שלא לאשר את המשך שהייתו של עומר שאקר  – אמריקני ממוצא עירקי – בארץ עקב פעילותו לקידום חרם על ישראל. במאי 2018 הודיע שר הפנים דרעי לשאקר על ביטול האשרה, ובתגובה עתר שאקר לבית המשפט.

עומר שאקר. Human Rights Watch

המדינה ביקשה בתחילה דחייה למתן תשובתה לאור פסיקת בג"ץ בעניין לארה אל-קאסם, על מנת ללמוד את פסק הדין. בתשובת המדינה לבית המשפט נכתב כי שאקר קידם חרם על ישראל במשך שנים רבות ומאז הצטרף ל-HRW, שאקר ממשיך לקרוא לחרמות באמצעות חשבון הטוויטר האישי שלו.

שאקר אף ביקש לנסוע לבחריין בעצמו כדי לקדם את החרם של פיפ"א נגד ישראל בכנס של מועצת פיפ"א. הוא גם פעל רבות בטוויטר ובראיונות לתקשורת כדי ללחוץ על Airbnb ליישם את החלטתה להחרים נכסים יהודיים ביו"ש (להערכת המשרד לנושאים אסטרטגיים, שאקר ו- HRW פעלו רבות כדי שהחברה תקבל את ההחלטה העקרונית על החרם) שאקר פעל לקדם את קמפיין ה- BDS עד למועד הסמוך לבקשת האשרה וגם לאחר מכן.

השר ארדן: "למרות שבית המשפט העליון פגע בחקיקת הכנסת ובכוונת המחוקק ולקח לעצמו סמכויות שנתונות בידי הרשות המבצעת ולמרות הפסיקה השגויה אני אמשיך בנחישות להאבק כדי ליישם את החוק ולמנוע כניסת פעילי חרם לישראל. שאקר מתחפש לפעיל זכויות אדם אולם חלק נכבד מפעילותו היא לקדם חרמות כנגד ישראל ותושביה. מי שפועל כדי לפגוע בישראל לא צריך להיכנס בשערי המדינה״.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא