השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן מברך על האישור של חוק טיילור פורס בבית המחוקקים האמריקאי: "מדובר בחקיקה חיונית למאבק בהסתה לטרור ורצח של אבו מאזן. לא יעלה על הדעת שיד אחת של אבו מאזן נוטלת כספים אמריקאים והיד השנייה מתמרצת באמצעות אותם כספים את הרוצחים ומשפחותיהם".

"נמשיך להוביל מאבק נחוש כנגד הטרור וההסתה מצד הרש"פ ואבו מאזן. אנו קוראים לכל המדינות המעבירות כספים לרש״פ, לנקוט מדיניות זהה ולא לממן ולעודד מעשי רצח וטרור. אין לי ספק שהנשיא טראמפ יוביל את חקיקת טיילור פורס לאישור היום – מדובר בצעד קריטי לחניקת מקורות המימון למחבלים ולמאבק בטרור באופן כללי. עם מעבר החוק בארה״ב, יש להשלים בדחיפות את החקיקה הישראלית בנושא, זוהי חקיקה הכרחית ומצילת חיים", כך השר לביטחון הפנים.

ארדן הציג במספר רב של פגישות עם גורמים בינ״ל את הקשר הישיר בין מנגנוני ההסתה הפלסטיניים לעידוד מעשי הטרור. לפני שבועיים הציג ארדן בפני שרי הממשלה את "דו"ח ההסתה ושיח השטנה ברש"פ" לשנת 2017 של המשרד לנושאים אסטרטגיים, אשר חשף עלייה בהסתה המכוונת כלפי ילדים וברשתות החברתיות הפלסטיניות.

אבו מאזן. צילום: פלאש 90

 

השר נפגש בשנה האחרונה עם הסנטור לינדזי גרהאם, יוזם חוק טיילור פורס, עם הסנטור מרקו רוביו, ממקדמי החוק, עם הוריו של טיילור פורס ז״ל, ועם מר סנדר גרבר, אשר הוביל את המאמצים לקידום החקיקה בקונגרס – והדגיש כי ההסתה הפלסטינית מובילה באופן ישיר לפיגועים רצחניים, ושיש להתנות את המימון האמריקאי לרש"פ בהפסקת תשלומי הרש"פ למחבלים.

לפני כחודש ימים נפגש השר ארדן עם הוריו של טיילור פורס ואמר להם כי מדינת ישראל תמשיך להילחם באופן חסר פשרות בתופעת תשלום כספים למחבלים ע״י הרשפ ואבו מאזן במסגרת מלחמתה בטרור.

חוק טיילור פורס מורה להפסיק העברת תשלומים מארה"ב לרשות הפלסטינית – כל עוד מונהג תשלום משכורות למחבלים ולמשפחותיהם ע"י הרש"פ ואבו מאזן וכל עוד קיים חוק פלסטיני הקובע תשלומים למחבלים על פי מספר שנות המאסר שנגזרו עליהם; החוק גם קורא לנציגת ארה"ב באו״ם ולמחלקת המדינה לפעול לעצירת תשלומים המשולמים על ידי מדינות נוספות לרש"פ.

טיילור פורס הי"ד

 

הסנאט האמריקאי אישר הבוקר (ו') חוק תקציב בסך 1.3 טריליון דולר, במטרה למנוע את השבתת הממשל. במסגרת המהלך הוגדל משמעותית תקציב הביטחון ועבר סופית חוק 'טיילור פורס'.

החוק, אשר קרוי על שם הסטודנט האמריקני שנרצח בפיגוע ביפו ב-2016, קורא לשלילת העברת כספי סיוע אמריקנים לרשות הפלסטינית, כל עוד היא ממשיכה לשלם משכורות למחבלים ולמשפחותיהם. כבר שלשום (ד') רמז אחד מיוזמי החוק, הסנטור הרפובליקני לינדזי גרהאם מדרום קרוליינה, כי ישנה התקדמות משמעותית, והיום כאמור החוק אושר סופית.ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם