גלעד הגיב הבוקר (א’) לאירוע הטרגי בבת ים בו נורה למוות בידי שוטר (24).

“מביע צער עמוק על מותו של ביאדגה ושולח תנחומיי למשפחתו. הנושא מצוי חקירת מח”ש ולכן אני לא רשאי חוקית להתייחס אליו. אני מתכוון לעקוב אישית, ולוודא שיופקו כל הלקחים האפשריים מהאירוע” , אמר ארדן.

יהודה ביאדגה ז”ל

 

כזכור, הוריו של ביאדגה, ככל הנראה הלום קרב משירותי הצבאי, זימנו את השוטרים ביום שישי לאחר שנופף בסכין וירד לרחוב. שוטר שהגיע למקום ירה בו בפלג גופו העליון. חקירה נפתחה במחלקה לחקירות שוטרים.

בעקבות המקרה אמרה ח”כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) כי “היד קלה על ההדק כשמדובר בצעירים יוצאי אתיופיה” וקראה לפתוח בחקירה במח”ש. “מדובר באירוע חמור שבו בחור צעיר, פגוע נפש וככל הנראה הלום קרב כתוצאה משירותו בצבא נורה ומת בידי שוטרים. סימני השאלה חריפים ובראש ובראשונה מדוע הצעיר נורה בפלג גופו העליון ולא נוטרל בירי לפלג הגוף התחתון? איפה היו רשויות הרווחה והבריאות טרם האירוע, ואיך הגענו לתוצאה שהמשפחה הזמינה את המשטרה וקיבלה כתוצאה את גופת בנה המת”.

ממשטרת ישראל נמסר: “בהמשך לפרסומים ולפניות כתבים בעניין האירוע בבת ים נבקש להבהיר כי תגובתו של השוטר נבעה מהערכתו את הסכנה המוחשית שנשקפה לחייו ובשום אופן ללא כל קשר למוצאו של החשוד.
כמקובל בכל מקרה של במהלך פעילות מבצעית של המשטרה, נפתחה בנושא בדיקה במח״ש ואין זה ראוי להסיק מסקנות שיש בהן כדי להטעות את הציבור ביחס לאירוע זה טרם השלמת הבדיקה על ידי הגוף המוסמך לכך.
למותר לציין כי משטרת ישראל משתתפת בצערה העמוק של המשפחה על אובדנה, ללא קשר לנסיבות המקרה שכאמור נבדקות”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.