השר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל, פלאש90

 

על סמך מידע מודיעיני שהגיע למחוז ירושלים במשטרת ישראל, מחר (ו') היה אמור להיערך טורניר כדורגל לזכרו של המחבל אבו ג'יהאד, אשר חוסל על ידי ישראל בשנת 1988, במגרש הכדורגל של שכונת ראס אל עמוד בירושלים. על פי המידע המודיעיני, הטורניר מאורגן וממומן על ידי הרשות הפלסטינית וגורמים הקשורים אליה, וצפויים להשתתף בו נציגים רשמיים מטעמה.

מתוקף סמכותו למנוע כל פעילות מדינית ורשמית מטעם הרשות הפלסטינית בשטחים בריבונות מדינת ישראל, השר לביטחון פנים גלעד ארדן החליט לחתום על צו האוסר על קיום האירוע.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים, בהתאם לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בשל העובדה שהאירוע נקבע למחר בבוקר, במקביל לקיום אירוע האופניים הג'ירו ד'איטליה שהמשטרה נערכה לקראתו בהיקפים משמעותיים, הוחלט על ידי הגורמים המבצעיים במחוז ירושלים לפעול למניעת קיומו של האירוע כבר היום, על מנת שלא לפגוע בהיערכות המבצעית לקראת אירוע האופניים ולאפשר את קיומו בהתאם לתכנית שנקבעה ואושרה מראש.

הטורניר בשנה שעברה. צילום: עיתון הרשות הפלסטינית, אל חייאת אל ג'דידה

 

הניסיון לקיים את האירוע הוא חלק מהניסיונות החוזרים ונשנים של הרשות הפלשתינית לחזק את מעמדה בירושלים, ולהפגין את נוכחותה. ניסיונות אלו מתרחשים ביתר שאת בעת האחרונה, ומשטרת ישראל והשר ארדן פועלים בכל פעם כדי למנוע אותם.

השר גלעד ארדן: "הרשות הפלשתינית מנסה פעם אחר פעם לערער את ריבונותה של ישראל בירושלים ולנסות לייצר פעילות המשדרת לתושבי ירושלים על מעורבותה בנעשה בעיר. הכוונה לקיים מחר בבירת ישראל את האירוע לזכרו של רב המרצחים אבו ג'יהאד, מי שהיה ממתכנני פיגועים רצחניים רבים כגון אוטובוס הדמים ב-1978 בו נרצחו 35 ישראלים חפים מפשע, ואחראי למותם של רבים נוספים, היא הסתה והתרסה בוטה כנגד מדינת ישראל ונעשה הכל כדי למנוע זאת."טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות