השר לביטחון פנים, , השיב היום (ב’) במליאת הכנסת להצעת אי האמון שהגישו חברי הכנסת הערבים. “אי אפשר שלא להזכיר, בהקשר הזה- את ‘'”, אמר ארדן. “אותו יתום שגם רוצח את ההורים שלו, ואז בא לבית המשפט ומבקש רחמים מהשופט כי הוא יתום, אבל אתם גרמתם לזה שתהיו יתומים, כי אתם המנהיגות של ערביי ישראל, ואנחנו שמחפשים את שיתוף הפעולה שלכם כדי לאכוף חוק וסדר ביישובים הערבים”.

“ממי נבקש את שיתוף הפעולה? מבאסל גטאס? הוא הרי בכלא כי הוא הבריח פלאפונים למחבלים. ממי? מאיימן עודה שמסית יום וליל, וקורא לאוכלוסייה הערבית להתנגד ולשפוך דם. ממי? מג’מאל זאחלקה שחפץ בחיסולה של המדינה היהודית. מחנין זועבי שהולכת ויורקת על שוטרים ערבים שמנסים לאכוף חוק?”, תהה השר.

בשלב זה עזבו את המליאה  תוך כדי קריאות ביניים חברי הכנסת , ועבד אלחכים חאג` יחיא. בתגובה אמר ארדן: “ידעתי שתצאו ואתם באמת לא יכולים לשמוע את האמת. קדימה. אודרוב. צאו”.

“ממי? מחנין זועבי? שעד שמצטרפים סוף סוף שוטרים ערבים, תודה לאל למשטרת ישראל, היא יורקת עליהם וקוראת להם ‘בוגדים’, ואז מורשעת בבית משפט”, הוסיף ארדן. “או ממי? מעזמי בשארה שבוגד במדינה וברח מכאן, או ממי? מאבו-ע’ראר שכל יום מנהל חיים פוליגמים? ממי אתם רוצים שנשתף פעולה כדי לעזור לאוכלוסייה הערבית במדינת ישראל?”.

“אז בואו נאמר את האמת: מי שצריך לעשות חשבון נפש על הרצח ועל אי אכיפת החוק בחברה הערבית – זה קודם כל אתם”, סיכם ארדן.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.