, , השתתף הערב (ד') בטקס האזכרה השנתי לחללי מג"ב ואמר כי בכוונתו לפעול להעלות את . "לפני שבועיים הרמטכ"ל הציג תכנית לשיפור תנאי שירות הלוחמים בשירות הסדיר ולפיה יינתנו הטבות בה ללוחמי החוד שנמצאים בסיכון גבוה. לצערי, שוטרי מג"ב הסדירים לא נכללו בתוך ההגדרה של לוחמי החוד", אמר ארדן.

"סולומון גברייה ז"ל, הדס מלכא ז"ל, הדר כהן ז"ל, בינימין יעקובוביץ ז"ל, שמסרו נפשם בגל הטרור האחרון בקרב עם מחבלים בשער שכם בחברון ובהר אדר- הם לוחמי חוד! כל שוטרי מג"ב בכל רחבי הארץ נמצאים בחזית הלחימה בטרור, הם אלו שמתמודדים יום יום שעה שעה מול המחבלים הארורים. אין יותר חוד מזה! אני אפעל בכל כוחי, על מנת שלוחמי מג"ב יכללו בתכנית החדשה", הבטיח השר. "לוחם מג"ב זכאי לשכר כמו של מקבילו מגולני, זה מגיע להם, בזכות ולא בחסד".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הערב בטקס לזכר חללי מג"ב. צילום: פלאש 90
השר לביטחון פנים גלעד ארדן הערב בטקס לזכר חללי מג"ב. צילום: פלאש 90

כזכור, לפני כשבועיים פורסם כי הרמטכ"ל גדי איזנקוט אישר תכנית עבודה שתקדם את מעמד הלוחם בצה"ל עם דגש על יחידות מיוחדות. כדי לתת מענה גם בדרג הלוחם ולהשאיר אנשים לתקופות קבע, הורה הרמטכ"ל על יצירת מסלול נפרד ביחידות מיוחדות. בנוסף, צה"ל גיבש חבילת הטבות מגוונת ללוחמי החי"ר הכוללת בין היתר העלאת שכר, 1,000 שקלים למסעדות ואטרקציות, ומימון תואר ראשון.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.