בעקבות הפרסום בערוץ 20  – השר לביטחון פנים הנחה היום (ראשון) למנוע מאסירי החמאס לצפות במונדיאל. ארדן: "אין לי שום כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים".

ביום חמישי פורסם לראשונה בערוץ 20 כי שיגרו מכתב זועם לניצב שירות בתי הסוהר ובו דרישה לחזור מההחלטה לאפשר לאסירים לצפות בשידורי המונדיאל. "האם בשביל לייצר שקט מול אותם מחבלים שפלים מותר לאבד את כל הערכים שלנו?", שאלו המשפחות במכתב והבהירו: "לא נשקוט ולא ננוח עד שתיאטרון האבסורד הזה יגמר".

דמון. ארכיון. צילום: פלאש 90

, גלעד ארדן, קיים דיון מיוחד אחר הצהריים, שבסופו הנחה את , רב גונדר, עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות בטורניר המונדיאל שיתקיים בחודש יוני הקרוב. בישיבה שכינס השר ארדן, השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים, והוחלט גם לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפייה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים, מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

ארדן אמר היום: "מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם. אנחנו נמשיך להכביד את היד על אסירי ארגון הטרור חמאס, ולבחון החמרה גם בתנאי המאסר של מארגונים אחרים".

 

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.