השר לבטחון הפנים תקף היום בעמוד הפייסבוק שלו את חבר הכנסת יו”ר הרשימה הערבית המשותפת, על צביעותו וביקוריו החוזרים אצל הטרוריסט המרצה עונש מאסר בכלא הישראלי.

ארדן לעודה: "חציתה גבול". פלאש 90
ארדן לעודה: “חצית גבול”. פלאש 90

אדן תקף את עודה בעמוד הפייסבוק: “אני רוצה לדבר אתכם על ח”כ איימן עודה. מנהיג פוליטי של מפלגה גדולה בכנסת ישראל” כותב השר.

“אתמול עודה ביקר בכלא את הרוצח ברגותי. זו לא הפעם הראשונה שהוא מבקר אצלו. זה מאד חשוב לאיימן לבקר אצלו. בעבר הוא גם הבטיח שהוא וברגותי “יצעדו יחדיו בירושלים”.

“עכשיו תראו” ממשיך ארדן, “אתם מכירים אותי יום או יומיים ואתם יודעים שאני ממעט להתלהם ולהעלות את הטונים, גם כשהדם באמת רותח. אני תמיד מעדיף דיון ענייני. אבל עודה שוב חצה קו אדום”.

“סיוע לרצח ושידול לרצח? זה המודל שלך?”

ומסביר “באיזה עולם אנחנו חיים, שראש מפלגה בכנסת ישראל פוגש כמו ברגותי שאחראי באופן ישיר- וזו דוגמא בלבד-לפיגוע “בבית מעריב” בו נדקרו למוות רס”ר סלים בריכאת ז”ל, בן 33 ואליהו דהן ז”ל בן 53?”

עודה. פלאש 90
מבקר בתדירות את הטרוריסט ברגותי בכלא. עודה. פלאש 90

“על האיש הזה אתה מתרפק, איימן עודה? על ברגותי ששילח את המרצחים אשר רצחו את יואלה חן ז”ל שעמדה בסמוך לתחנת הדלק ב443?” קורא ארדן מעל עמוד הפייסבוק.

“אתה באמת לא מבין את השפלות המוסרית שיש בביקור וההערצה הזו לאדם שהורשע בבית משפט ברצח בכוונה תחילה, סיוע לרצח ושידול לרצח? זה המודל שלך?”

“להלוויה של , איש שהעלה על נס את הדו קיום בין ערבים ליהודים לא הגעת, את זכרו ופועלו בחרת לחלל יחד עם כל חברי הכנסת ברשימה שלך”.

“אבל מרואן ברגותי, שאחראי אישית לעשרות ומאות הלוויות ושכול של חפים מפשע – אותו אין לך בעיה לבקר??”

והשר מסיים במילים “יש גבול מר עודה. אתה חצית אותו, אני לא מתכוון לשתוק. אעדכן בהמשך”.

“ארדן אישר את הפגישה”

יו”ר הביע פליאה מדבריו של ארדן, שכן לטענתו הפגישה עם ברגותי התקיימה באישורו של השר לביטחון הפנים. “השר ארדן הוא זה שמאשר באופן אישי כל פגישה של ח”כ עם אסיר פוליטי. כנראה בזמן שאישר את פגישתי עם מרואן ברגותי כבר התחיל לנסח את הפוסט המסית והמתלהם שלו. מטריד לראות את השר הממונה על המשטרה הופך את הזירה הפוליטית לזירה של איומים והפחדות. איומים לא יסיטו אותנו מלהמשיך להיאבק למען השלום ולמען שותפות אזרחית המבוססת על שוויון וכבוד הדדי”.

ארדן השיב על כך בחשבון הטוויטר שלו: “מסתבר שאיימן עודה הוא לא רק תומך טרור שמבזה את הציבור אותו הוא אמור לייצג, אלא שהוא גם שקרן סדרתי”, כתב ארדן. “השר לביטחון הפנים אינו מאשר ביקורי אסירים, אלא זו סמכות עצמאית של שב”ס. ודרך אגב, איימן – ברגותי אינו אסיר ‘פוליטי’, כדברייך. הוא רוצח. ואתה מגבה טרור ולא שלום. אם היית בעד שלום היית לפחות מכבד את זכרו של פרס”.

בתגובה צייץ עודה תגובה ובה האישור שקיבל מלשכתו של ארדן לפגישתו עם ברגותי. “אני מבין שתעשה הכול בשביל להסית, אבל לפחות אם אתה משקר תעשה את זה כשאין תיעוד כתוב”, כתב.

תגובתו של איימן עודה להאשמותיו של גלעד ארדן בנוגע לפגישתו עם מרואן ברגותי, אוקטובר 2016 (צילום מסך , טוויטר)
ארדן ענה: “אני מבין שחשיפת סדרי העדיפות של עודה תומך הטרור אינה נוחה לו ולכן הוא מנסה להסיח את הדעת מהעיקר אז אענה גם לשקר החדש שלו שלצערי גם מוכיח את ‏בורותו. שב”ס, כמו משטרה וצבא הוא ארגון ביטחוני של לובשי מדים.הקשר איתו נעשה דרך לשכת השר. זה אינו מלמד דבר וחצי דבר על הסמכויות.הסמכות לאשר או ‏‎למנוע כניסה למתקני שב”ס היא רק של שב”ס. עמדתם והתיאום מועברים טכנית דרך לשכתי.גם אם מזכירה בלשכתי מעבירה לח”כ את אישור שב”ס”.

חברי כנסת שרוצים להיפגש עם אסירים פליליים או ביטחוניים צריכים לפנות ללשכת השר לביטחון פנים, שמעבירה את הבקשה לשירות בתי-הסוהר לאישור. הבקשה מאושרת על ידי נציב שירות בתי הסוהר, ואז מועברת חזרה דרך לשכת השר לחבר הכנסת המבקש.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.