השר לביטחון הפנים התייחס להמלצות המשטרה במליאת הכנסת ואמר: "העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של . גם ראש הממשלה כמו כל נבחר ציבור כאן וכמו כל אזרח ברחוב יש לו את חזקת החפות. הוא צריך להמשיך לנהל את מדינת ישראל ובינתיים, עד שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך, יחליט- אני מציע לכולנו לנהוג באיפוק ובסבלנות".

גלעד ארדן. צילום: יונתן סינדל, פלאש90

השר ארדן דיבר היום במליאת הכנסת והתייחס להמלצות המשטרה להעמיד לדין את בעבירות שוחד בתיק 1000 ובתיק 2000. "זאת באמת הזדמנות להזכיר לכולנו באווירה של היממה האחרונה, גם במקרה הזה, אני חושב שכולנו צריכים לשמור על איפוק, להרגיע קצת את השיח שהתפתח כאן ביממה האחרונה", אמר ארדן. " נמסרו בהקשר של חקירות ראש הממשלה ותפקידה של המשטרה בהקשר הזה למעשה הסתיים. לא הציבור הוא זה שיכריע, לא העיתונאים, לא הפוליטיקאים והאמירות שלהם הם אלה שיכריעו, אלא במקרה של נבחרי ציבור רק עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא זו שקובעת אם יש די ראיות להגיש ".

"אני מציע להפסיק עם כל הלחצים, עם כל המתקפות ועם כל האשמות-מכל הצדדים. כפי שאמרתי, אני מגבה את משטרת ישראל ואני מגבה את כל גורמי אכיפת החוק. ויחד עם זאת, אני גם מגבה את ראש הממשלה כי היא לא העמדה הקובעת לפי החוק במדינת ישראל".

עוד הוסיף ארדן ואמר כי "העמדה הקובעת לגבי נבחרי ציבור היא אך ורק העמדה של היועץ המשפטי לממשלה. גם ראש הממשלה כמו כל נבחר ציבור כאן וכמו כל אזרח ברחוב יש לו את חזקת החפות. הוא צריך להמשיך לנהל את מדינת ישראל באחת התקופות הכי קשות , הכי מאתגרות והכי מורכבות והוא עושה את זה בהצלחה רבה. ובינתיים, עד שהיועץ המשפטי לממשלה, שהוא הגורם המוסמך, יחליט- אני מציע לכולנו לנהוג באיפוק ובסבלנות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, דצמבר 2017. צילום: רויטרס
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.