"לאור החלטת AIRBNB להיכנע ללחץ של מועצת זכויות האדם ושל ה- , אנו בוחנים מספר רב של מסלולי פעולה", אמר היום השר לביטחון פנים, , בוועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט. השר התייחס להחלטת החברה להחרים את היישובים היהודיים ביהודה ושומרון.

 

השר פירט באלו דרכים בכוונתו להילחם בהחלטה האנטי- ישראלית, "מצד אחד ננסה להסביר לחברה מדוע החלטתה מוטעית ומזיקה. במקביל, נבחן דרכים אחרות לפעולה. אני מתכוון לבקש מבכירים אמריקאים לשקול שימוש בחקיקה הקיימת נגד אפליה והחרמות. מדינות ועובדיהן אינן צריכות לעשות עסקים עם חברות המפלות את ישראל. כמו כן נבחן האם מדובר בהפליה אסורה על בסיס לאום על פי החוקים בצרפת ובמקומות אחרים".

ארדן קרא גם לאזרחי ישראל לפעול נגד ההחלטה ואמר כי האזרחים, "רשאים לשקול הגשת תביעות נגד החלטה זו על פי חוק בישראל".

בנוסף תקף השר את הנסיבות שהובילו להחלטה השערורייתית, "מאחורי ההחלטה של AIRBNB  עומדים החלטת מועצת הביטחון 2334 שהעביר אובמה בסוף כהונתו הקוראת להבדיל או להבחין בין ישראל לבין יהודה ושומרון, ירושלים המזרחית והגולן, ורשימה שחורה בינ"ל של חברות שמבצעות פעילות כלשהי מעבר לקו הירוק שמועצת זכויות האדם מנהלת", עוד הוסיף, "ההחלטה שהוביל אובאמה במועצת הביטחון של האו"ם, סייעה להעניק לגיטימציה להחלטת מועצת זכויות האדם להקים רשימה שחורה בינלאומית. מדיניות זו של בידול ואבחנה בין ישראל לבין יהודה ושומרון היא מפלה, משיגה את התוצאה ההפוכה ומסוכנת. מדיניות זו נועדה לערער את עצם הפעילות שיכולה לשמש כבסיס לשלום בר קיימא".

ארדן תקף את מועצת זכויות האדם הידועה בנטייתה האנטי- ישראלית ואמר, "אם מועצת זכויות האדם אכן תפרסם את הרשימה השחורה של החברות הסוחרות מעבר לקו הירוק, על ארה"ב ודמוקרטיות אחרות להגיב על ידי הפסקת כל המימון לאו"ם עד לסיום ההטיה האנטי-ישראלית הזו".

חיסולים ממוקדים של מנהיגי החמאס

השר לביטחון פנים התייחס גם לסוגיית הטרור מעזה ואמר, "המעבר מהגנה להתקפה כנגד פירושו חיסולים ממוקדים של מנהיגי הטרור בזרוע הצבאית של . ופירוש הדבר להיות מוכן להשתלט על רצועת ולהחזיק בה, עד שנפרק את תשתית הטרור". בהמשך רמז השר להשתלטות אפשרית של כוחותינו על , "היום אנחנו קרובים יותר מתמיד, מאז תכנית ההתנתקות ההרסנית, להיאלץ לשלוט בחלקים מרצועת או בכולה".

מחבלים מתעמתים עם כוחותינו בדרום רצועת עזה. צילום ארכיון: פלאש 90

 

וועידת הדיפלומטים השביעית של הג'רוזלם פוסט מתקיימת היום (ד') בירושלים במלון וולדורף אסטוריה, בוועידה משתתפים מאות שגרירים וחברי סגל דיפלומטי הנמצאים בישראל ומייצגים מעל 100 מדינות. את ישראל מייצגים שרים ופוליטיקאים, בין היתר שר הביטחון היוצא אביגדור ליברמן, שרת המשפטים איילת שקד, השר גלעד ארדן, השר ישראל כץ, השר יובל שטייניץ, חברי כנסת שונים לרבות אנשי אופוזיציה.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.