נשיא טורקיה רג'פ טאיפ תקף את אישור חוק הלאום בכנסת ישראל, אמר כי "הרוח של הופיעה מחדש אצל חלק מהמחוקקים הישראלים" והוסיף כי "החוק שעבר מוכיח שישראל היא המדינה הכי ציונית, פשיסטית וגזענית שקיימת".

ראש הממשלה בנימין הגיב לדבריו וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "ארדואן וכולא רבבות מאזרחיו בכלא. העובדה שה"דמוקרטור" הגדול ארדואן תוקף את חוק הלאום, זו המחמאה הגדולה ביותר לחוק זה". לדבריו של רה"מ, "טורקיה, תחת שלטונו של ארדואן, הופכת לדיקטטורה חשוכה, ואילו ישראל שומרת בקפדנות על שוויון זכויות לכל אזרחיה, גם לפני החוק וגם אחרי החוק".

נשיא טורקיה רגייפ ארדואן וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. צילום: רויטרס

 

עוד טען ארדואן, כי חוק הלאום "מעניק לגיטימציה למעשים לא חוקיים ולדיכוי העם הפלסטיני" וכדוכמא לכך נתן את אירועי התקופה בגבול עזה. "ישראל הראתה שהיא מדינת טרור בכך שהפציצה פלסטינים בטנקים ובארטילריה", קבע.

השר נפתלי בנט הצטרף לחילופי המהלומות ואמר כי "‏מדינת ישראל לא תקבל הטפות מוסר מדיקטטור שרודף ורוצח את בני המיעוט הכורדי בארצו ומחוצה לה".

כבר עם אישור החוק, פרסם משרד החוץ הטורקי הודעת גינוי לפיה "חוק הלאום רומס את כללי המשפט הבינלאומי ומתעלם מזכויותיהם של אזרחי ישראל הפלסטינים". עוד טענו, כי "ההכרזה על ירושלים, הנתונה תחת כיבוש, כבירת ישראל בחוק, בטלה ומבוטלת עבור הקהילה הבינלאומית. הקידום של ההתנחלויות בחוק, שאי חוקיותן אושר שוב ושוב על ידי החלטות האו"ם, לעולם לא יוכל להתקבל. הגדרת ההגדרה העצמית בחוק כזכות בלעדית ליהודים היא תוצר של מנטליות מפלה ומיושנת".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.