נשיא רג'יפ טאיפ ממשיך במתקפה נגד בנו של – והשווה אותו למחבל ברנדון טרנט שביצע את הטבח במסגדים בניו זילנד.

"אנחנו נישאר כאן עד יום הדין והם לא יעשו מאיסטנבול קונסטנטינופול. התבטאויות בנו של האיש שעומד בראש ישראל דומות להתבטאויות של המחבל שביצע את הטבח בניו זילנד, שניהם ניזונים מאותו המקור", אמר ארדואן. "יש לנו עוד דרכים לחנך את ישראל אם נתניהו או הבן שלו ימשיכו לדבר בגנות טורקיה", הוסיף והבטיח: "אנחנו נשחזר את ההיסטוריה בפני כל מי שירים יד על מוסלמים או טורקים בעולם".

בתגובה לדברים צייץ ראש הממשלה : "ארדואן כנראה שכח שהאימפריה העות'מאנית כבר עברה מן העולם. היום לעם היהודי יש מדינה משלו – חזקה, איתנה, דמוקרטית וחופשיה – שלא מתרגשת מאיומים. אם ארדואן רוצה שיעור בחופש דת וכיבוד בני כל הדתות, הוא יכול ללמוד מהדמוקרטיה הישראלית שמכבדת בצורה מופתית את כל הדתות".

בנו יאיר שיתף את הציוץ, בנוסף שיתף ציוץ בו נשיא ארה"ב דולנד טראמפ כתב: "תקשורת הפייק ניוז עובדת שעות נוספות כדי להאשים אותי במתקפה הנוראה בניו זילנד. הם יצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי להוכיח את זה. כל כך מגוחך".

ארדואן: "יש לי דרכים לחנך את ישראל"

כזכור, במהלך נאומו ביום שבת קרא ארדואן קרא לראש ממשלת ישראל: "לסובב את האזן של בנו", כעונש על כך שיאיר הזכיר כי שמה הקדום של איסטנבול היה קונסטנטינופול. עוד אמר ארדואן: "יש לי דרכים לחנך את ישראל אם בנו של נתניהו ימשיך בכינויים האלו".

הדברים של נשיא טורקיה באים על רקע מערכת הבחירות שתתקיים בסוף החודש בטורקיה. ארדואן הגיב לדברים שכתב יאיר נתניהו בחשבון הטוויטר שלו בשבוע שעבר ובהם הוא פנה לארדואן במילים: "אני אזכיר שאיסטנבול היא למעשה עיר בשם קונסטנטינופול! בירת האימפריה הביזנטית ומרכז הנצרות האורתודוכסית במשך יותר מאלף שנים לפני הכיבוש הטורקי!".

הציוץ של יאיר הגיע בעקבות ציוץ של אביו שכתב לנשיא הטורקי: "ארדואן הדיקטטור שמשליך עשרות אלפי מתנגדים פוליטיים לכלא, שמבצע רצח עם בכורדים וכובש את צפון קפריסין, מטיף לי, למדינת ישראל ולצה"ל, על דמוקרטיה ומוסר מלחמה. בדיחה. מוטב גם שלא יתעסק עם ירושלים בירתנו מזה 3,000 שנה. הוא רק יכול ללמוד מאיתנו איך לכבד את כל הדתות ולשמור על זכויות אדם".

יאיר לא הסתפק בציוץ אודות איסטנבול וצייץ לאחר מכן כי הוא מזכיר גם את רצח העם שביצעו הטורקים כנגד היוונים, האשורים והארמנים. "הם טיהרו את כל הנוצרים מאסיה הקטנה", כתב.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא