דו"ח הקורא לבנקים צרפתים וחברות ביטוח צרפתיות למשוך השקעות מישראל על ידי ארגונים אנטי-ישראלים התפרסם היום (ד') בצרפת. הדו"ח שפורסם תחת הכותרת "הקשרים המסוכנים בין בנקים צרפתים וחברות ביטוח לבין ההתנחלויות הישראליות", קורא לעצירת כל תמיכה פיננסית בישראל, ומומן באופן חלקי על ידי הסוכנות השבדית לפיתוח ושיתוף פעולה בינלאומי.  בין היתר קורא הדו"ח למממשלת לחוקק חוק האוסר על ארגונים מכל המגזרים להשקיע בהתנחלויות, כולל בחברת החשמל הישראלית, מאחר והחשמל מוזרם להתנחלויות ומהווה לטענתם כלי לענישה קולקטיבית.

הפגנה פרו פלסטינית באמסטרדם. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
הפגנה פרו פלסטינית באמסטרדם. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד קורא הדו"ח "לשים קץ באופן מידי לכל קשר בין בנקים וחברות ביטוח צרפתיים לבין ההתנחלויות הישראליות בשטחים הכבושים".  הבנקים הנמצאים ברשימה זו הם בנק הפועלים, בנק לאומי, הבנק הבינלאומי הראשון, בנק דיסקונט, בנק מזרחי טפחות, וחברות כמו בזק, סלקום, אלביט מערכות וחברת שיכון בינוי.

הארגונים העומדים מאחורי פרסום הדו״ח הם אותם הארגונים אשר עמדו בשנת 2015  מאחורי הקמפיין נגד חברת אורנג' להחרמת החברה הישראלית פרטנר. בקמפיין, ביקשו הארגונים מחברת אורנג' לגנות באופן פומבי את הפרות זכויות האדם שחברת פרטנר מעורבת בהם ולהצהיר באופן חד משמעי כי הם מתכוונים להתנתק מישראל. ההצהרה של חברת אורנג׳ הצרפתית הייתה אימוץ מדויק של אג׳נדת ה- שהארגונים קידמו (המנוגד לחוק בצרפת).

הארגונים החתומים על הקריאה: "אל-חק", "האגודה לסולידריות צרפת-פלסטין", הוועד הקתולי נגד רעב", וה"הפדרציה הבינלאומית לזכויות אדם", ממומנים באופן ישיר על ידי ועל ידי ממשלות אירופאיות.

אולגה דויטש, ראש דסק אירופה במכון המחקר NGO Monitor, אמרה היום בתגובה לפרסום כי: "קבוצות במימון ממשלתי המעורבות בקמפיין ה-BDS, מכוונות שוב את המלחמה הכלכלית נגד וצרפת. מה שמטריד עוד יותר הוא שמדינה נוספת, , מעורבת בדוח זה, דבר המשקף את הסכנה וחוסר האחריות של מדיניות המימון השבדי".

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.