ביום חמישי הקרוב יעמוד דיוויד פרידמן, המינוי המיועד של הנשיא טראמפ לשגרירות ארה"ב בישראל, לשימוע בפני הסנאט האמריקאי.

לקראת השימוע, ארגוני שמאל קיצוני בארה"ב קראו לסנאט לבטל את המינוי של פרידמן. מגוון ארגוני שמאל, בראשם ארגון הג'יי סטריט, הוציאו הודעה פומבית שקראה לסנאט לא לאשר את החלטתו של הנשיא טראמפ.

 דיון הפטריוטים על העברת שגרירות ארה"ב לבירת ישראל

השגריר המיועד פרידמן ידוע באהדתו למדינת ישראל, לעם היהודי ובהתנגדותו לפתרון 2 המדינות במזרח התיכון. כמו כן, פרידמן הכריז בעבר כי בכוונתו לגור בירושלים ולא בבית השגריר בהרצליה, בהתאם להבטחתו של הנשיא טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים.

בתוך כך, חלק מחברי הסנאט הנמצאים בקשר עם ארגון הג'יי סטריט הכריזו כי בכוונתם לשאול את פרידמן מגוון שאלות בנוגע לעמדותיו.

Attorney David Friedman arrives at a private fundraiser for then-Republican presidential candidate Donald Trump in the Manhattan borough of New York City, June 21, 2016. Friedman is U.S. President-elect Donald Trump's designated Ambassador to Israel. Picture taken June 21, 2016. REUTERS/Mike Segar - RTX2XAMD
השגריר המיועד פרידמן. צילום: רויטרס

ככל הנראה, פעילות ארגון השמאל הקיצוני ג'יי סטריט הושפעה מהביקורת החריפה שהשגריר המיועד העביר על הארגון בעבר. בטור שהתפרסם בערוץ 7, פרידמן אמר כי ארגון הג'יי סטריט שקול לקאפו היהודי בימי השואה ואף גרוע מכך. "האם תומכי ג'יי סטריט גרועים כמו קאפו? האמת היא שלא. הם אפילו גרועים בהרבה מקאפו – אותם יהודים שהסגירו אחיהם במחנות ההשמדה הנאציים. הקאפו מתמודד עם נסיבות אכזריות יוצאות דופן, ומי יודע מה כל אחד מאיתנו היה עושה באותן נסיבות כדי להציל אדם אהוב? אבל ג'יי-סטריט? הם רק עורכי דין זחוחים שפועלים להשמדת ישראל, מהספות האמריקניות הנוחות והמאובטחות שלהם. קשה לדמיין מישהו יותר גרוע", אמר פרידמן.

מנגד, ארגון הג'יי סטריט טען כי פרידמן עומד "בניגוד לערכים" של ישראל וארה"ב. "אנו קוראים לכל ידידי ישראל שמאמינים כמונו כי עתידה של ישראל כמדינה דמוקרטית ובטוחה תלוי בפתרון שתי מדינות, להצטרף אלינו בהתנגדות למינוי", אמרו בארגון.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20