ארגון עד כאן פנה הערב (ב') לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה ולרב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבונוביץ בדרישה כי יעצרו מחר אירוע של ארגוני השמאל הרדיקלי ברחבת הכותל המערבי.

מדובר באירוע מחאה של ארגון רבנים לזכויות אדם וארגון תורת צדק הצפויים לקיים בכותל המערבי אירוע תמיכה במשפחה ערבית שפונתה מנכס בסילוואן.

במכתב שנשלח לשר לבטחון פנים נכתב כי מחר "עתיד להתקיים בכותל המערבי אירוע תמיכה במשפחת סומרין מסילוואן. אירוע זה נערך על ידי מספר ארגוני שמאל רדיקלי ובהם בית היתר "תורת צדק", "רבנים לזכויות אדם" וזאת במחאה על פסיקת בית המשפט המחוזי מתאריך 30/5/2020 לפנות את המשפחה מבית השייך לקרן הקיימת לישראל."

 

עד כאן

 

עדו הוסיפו במכתב להדגיש כי "מדובר באירוע פוליטי מובהק, ולא יעלה על הדעת שיתקיים בכותל המערבי. מדובר בחילול קדושת הכותל המערבי, דבר המנוגד נחרצות לאמור בחוק השמירה על המקומות הקדושים".

"בשל האמור, למניעת הפיכתה של רחבת הכותל המערבי לכיכר השוק החדשה לצורך מחאות פוליטיות, אנו קוראים לך לפעול בהקדם למניעת האירוע ברחבת הכותל המערבי." הוסיפו בפניה.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר "מדובר בארגונים אנטי ישראליים, הממומנים בכסף אירופאי, והכל במטרה לפגוע בישראל ובחוסנה.

הבחירה בכותל המערבי, בערב ט' באב, לקיום המחאה שלהם זו פרובוקציה זולה. אנו תקוה שהמשטרה והקרן למורשת הכותל ימנעו את האירוע המביש."


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.