ערב פתיחת שנת הלימודים הודיעו ארגוני הנשים כי מחר (א') תתקיים היום אשר בפיקוח ממשלתי. במשרד האוצר מתכוונים לפעול להוצאת צווי מניעה נגד השביתה שתשאיר בבית כ-80 אלף תינוקות ופעוטות.

ההודעה על השביתה באתר ויצ"ו

 

בארגונים מימשו את האיום לאחר שלטענתם לא התקיימה דרישתם לרה"מ נתניהו, לשר העבודה והרווחה חיים כץ ולשר האוצר כחלון להוספת מטפלות ולשיפור בתנאי העסקתן.

"בכנס שהתקיים בהובלת הארגונים המפוקחים הגדולים- , ויצ"ו, אמונה, נשי חירות, נאות מרגלית ובית יעקב, בו השתתפו מפעילים של יום מפוקחים מכל המגזרים, הוחלט בלית ברירה כי לא ניתן לפתוח את שנת הלימודים הקרובה לנוכח המצוקה המתמשכת  בתחום היום", נכתב באתר נעמ"ת. לדברי הארגונים, המצוקה כוללת "מחסור קיצוני במטפלות , תנאי העסקה בלתי הולמים, תקינה שאינה מאפשרת מתן מענה ראוי לתינוקות ולפעוטות ובעיות מהותיות נוספות".

מחאת ארגון נעמ"ת. ארכיון. צילום: פלאש 90

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מדינת ישראל מפקירה את ילדי הגיל הרך. חוסר התקינה ואי העמדת המשאבים הראויים מעמידים את מערכת החינוך במעונות במצב שבו אין אפשרות למערכת לטפל בילדים כראוי. על משרדי הממשלה להתעשת ולטפל בשורש הבעיה ולפתור אותה תוך הקצאת משאבים באופן מיידי. אין צודקת מזו ואני תומך בה באופן מלא. על מקבלי ההחלטות האחריות לשביתה ערב פתיחת שנת הלימודים".

פרופ' רבקה לזובסקי יו"ר ארגון ויצ"ו העולמית: "אנו קוראים לאוצר לזמן אותנו עוד הערב במטרה לייצר מיתווה ראוי להגדלת מספר המטפלות במעונות ולשיפור תנאי העסקתן. המשבר בגיל הרך צריך לעמוד כעת מראש סדרי העדיפויות של ממשלת ישראל. אנו רוצים מאוד וערוכים לפתוח את שנת הלימודים ולחבק את הילדים והוריהם, ולאפשר להם לצאת לעבודה בראש שקט – אך הממשלה חייבת להעמיד לרשותנו את התנאים והמשאבים הבסיסיים לכך.
החל ממחר בבוקר תפעיל קו מיוחד לפניות ושאלות הורים בטלפון: 03-6923807".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא