ארגון 'ליב"ה' החרד"לי מנהל קמפיין נגד כנס הלהט"ב הצפוי להתקיים השבוע באוניברסיטת .ch20Live

בסרטון חדש שיצא אתמול (ראשון) טוען הארגון כי כל המרצים בכנס השנוי במחלוקת חברים בארגוני הקרן החדשה או בארגוני BDS.

להלן חלק מהנתונים שאסף ארגון 'ליב"ה':

ליהי רוטשילד מאוניברסיטת מנצ'סטר, אשר תרצה בכנס בנושא "אהבה להטב"ית ואקטיביזם" היא ממייסדות הקהילה הפוליאמורית בישראל ופעילה בארגון ה-BDS קואליציית נשים לשלום. עתליה ישראלי-נבו מהתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בן גוריון, היא טרנסג'נדרית, פעילה בפרויקט "גילה" להעצמה טרנסית. עובדת בארגון האנטי-ציוני "זוכרות" הקורא לחרם על ישראל. ישראלי נבו הרצתה בעבר אודות הבעיה שבמיעוט נשים טראנסיות בפורנו.
ד"ר עדי מורנו מאוניברסיטת חיפה, אשר תרצה בכנס, הקימה עם גילי הרטל את קהילת מחקר להט"ב/קוויר במסגרת האגודה הסוציולוגית הישראלית. בנוסף, היא פעילה בארגון ה-BDS קואליציית נשים לשלום והייתה בין כותבי מכתב תמיכה בחרם אקדמאי על ישראל, שנשלח לאגודה האנתרופולוגית האמריקאית, בעת שזו דנה באפשרות לפתוח בחרם אקדמאי ישראל.
מרצה נוסף בכנס בנושא "זכויות להט"ב והפוליטיקה שלהם" הינו פרופ' אייל גרוס, מאוניברסיטת תל אביב, גרוס היה יועץ לארגוני השמאל הקיצוני "בצלם" ו-"רופאים לזכויות אדם", חבר הנהלה בארגון השמאל הקיצוני "האגודה לזכויות האזרח", וממייסדי ארגון השמאל הקיצוני גישה. גרוס היה גם יועץ משפטי של האגודה למען הלהט"ב. כל הארגונים הללו ממומנים ע"י .
ד"ר עמליה זיו מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב תומכת במתן אפשרות לנשים להתפרנס מזנות ומפורנוגרפיה, הייתה פעילה באגודה למען הלהט"ב הנתמכת בידי הקרן החדשה, צפויה להרצות בכנס על "אקטיביזים ואוטופיה".
משתתף נוסף הינו פרופ' יובל יונאי מאוניברסיטת חיפה גם הוא פעיל בקהילה הגאה בישראל, אשר חתם על מספר עצומות שמאל קיצוני ובהם עצומה המאשימה את ישראל "בטבח של חפים מפשע", עצומת תמיכה במרצים וסטודנטים המסרבים לשרת בצה"ל, עצומת תמיכה בארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה", עצומה הקוראת להחרים את אוניברסיטת אריאל ועוד.
ד"ר שרון ליבנה מאוניברסיטת חיפה היא פעילה בארגון השמאל א.ס.ף, הפועל למען המסתננים, נתמך ע"י הקרן החדשה.
אבנר רוגל מהאוניברסיטה העברית הוא חבר ועד מנהל באגודה למען הלהט"ב, ארגון הנתמך הקרן החדשה לישראל. סמנכ"ל מחקר ופיתוח בארגון הלהט"ב איג"י, ארגון שנתמך הקרן החדשה לישראל.
גילי הרטל מאוניברסיטת בר-אילן, אשר תרצה על "הומואים אוהדי אירוויזיון כאוטופיה קווירית", הקימה את קהילת מחקר להט"ב/קוויר במסגרת האגודה הסוציולוגית הישראלית, אשר במסגרת פעילותה מתקיים הכנס "אוטופיות קוויריות בישראל". היא חוקרת ב'מרכז מחקר פמיניסטי חיפה', שנוסד ע"י נשים ויהודיות ופלסטיניות חברות הארגון הפמיניסטי הקיצוני "אשה לאשה", הנתמך ע"י הקרן החדשה לישראל.

לדברי ארגון ליב"ה, מדובר בכנס של היחידה ללימודי מגדר בבר אילן אשר מעודדת ומחבקת את תופעת הלהט"ב בישראל. תכני הכנס יעסקו בסוגיות סביב תופעת הלהט"ב-קוויר.
בפרסומים לכנס ציינו בבר אילן כי מדובר בכנס שני בתחום וכי בשל דרישות ביטחון המגיעים לכנס ידרשו להציג תעודה מזהה.

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה:

"מדובר בכנס אקדמי המבוסס על מחקר ארוך טווח של חוקרים ממוסדות אקדמיים ברחבי הארץ.הכנס נערך ביוזמת המחלקה למגדר וכחלק מפעילות של האגודה הישראלית לסוציולוגיה. אוניברסיטת בר-אילן מעצם מהותה עוסקת רבות בסוגיות חברתיות מגוונות ועדכניות. כפי שהיינו חלוצים בקידום המחקר האקדמי בתחום המגדר, כך גם אנו מעודדים את החוקרים שלנו להיות עם האצבע על הדופק ולשאול שאלות בסוגיות המשפיעות על החברה.
חשוב לציין שהחוקרים שצויינו בכתבה הוזמנו לדבר אך ורק בנושא המחקר שלהם. כל הרקע שהובא בכתבה הוא מרשים אבל לא רלוונטי לנושא הכנס.
ולמען הדיוק- אוניברסיטת בר אילן נוסדה על ידי הציונות הדתית אך היא לא "אוניברסיטה דתית", בר-אילן היא האוניברסיטה השלישית בגודלה בזכות מצויינות בתחומי המחקר וההוראה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.