ארגון השמאל '' פרסם היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו קריאה לציבור הרחב שלא לבלות את חופשת הפסח באתרי תיירות ביהודה ושומרון.

בפוסט מטעם הארגון נכתב: "בחג החירות יש לכם את החופש לבחור לחזק את אתרי התיירות בישראל ולא בהתנחלויות". בהמשך נכתב עוד כי: "בישראל אתרים רבים שמספרים על תרבויות שהיו ונעלמו, עמים שעיצבו את הנוף והמרחב שכמעט שכחנו מהם ובעיקר הרבה מאוד שרידים ארכאולוגים". בהמשך יצאו בארגון בהמלצה לטייל במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד.

באתר הארגון עצמו נכתב כי: "עמק שווה הוא ארגון הפועל למען זכויות תרבות ומורשת ושמירה על אתרי העתיקות כנכס ציבורי". עוד מסבירים בארגון כי: "אנו נאבקים נגד השימוש באתרי מורשת ובשרידים ארכאולוגים ככלי פוליטי בסכסוך בין ישראל והפלסטינים". כאמור, בניגוד לרוח הדברים האלו פועל הארגון למנוע מישראלים לטייל באתרים ארכאולוגים ביהודה ושומרון הנמצאים בבעלות יהודית.

"ניסיונות של עמותות שמאל הזויות לנתק ולפלג את עם ישראל לא יצליחו", אומר בתגובה ראש המועצה האזורית שלמה נאמן והוסיף כי " זה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, זו שירת הברבור של השמאל הקיצוני שיזכה לראות בקרוב את החלת הריבונות הישראלית על גוש עציון וכל חבלי ".

"זה מפתיע כל פעם מחדש איך יש עדיין ארגונים שמנסים להמשיך ולפגוע באתרי התיירות ביהודה ושומרון ככלל ובפרט בגוש עציון", הגיב מנכ"ל תיירות גוש עציון, משה ברוס, לפרסום אודות הארגון. "עם ישראל מצביע ברגלים ומגיע פעם אחר פעם לאתרי התיירות ואנו מצפים לרבבות מבקרים בחג הפסח הקרוב". עוד אמר: "שום ארגון לא יצליח לפגוע במורשת היהודית והישראלית בגוש עציון. אני מזמין אתכם להגיע לטייל בכל גוש עציון וליהנות ממורשת, אטרקציות, פסטיבלים ונופים בלתי נשכחים."

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.