צוות מיוחד של ארגון יד לאחים יוטס במיוחד לאוקראינה, כדי לפעול בעיר אומן שאליה אמורים להגיע כ-25,000 בני אדם מישראל לקברו של רבי נחמן מברסלב, בימי ראש השנה כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שמגיעים לעיר מידי שנה בשנים האחרונות עם חומרים מיסיונריים בשפה העברית.

פניות שהגיעו לארגון – הנאבק בפעילות כתות מיסיונריות נוצריות – בשלש השנים האחרונות גילו כי מיסיונרים מהכת פעלו בתקופת ראש השנה ברחבי העיר אומן באמצעות חלוקת פליירים באזורים בהם משתכנים יהודים וכן בהקמת דוכן עם חומרי הטפה להמרת דת, תוך שהם יוצרים פרובוקציות ומנסים לגרור עוברי אורח יהודים תמימים לאמונה הנוצרית.

גם בשנה שעברה, כלקח ממקרי העבר, התארגנו ביד לאחים מבעוד מועד ושיגרו צוות ששהה באומן במשך ראש השנה. מודעות רחוב שנתלו אז בכל רחבי אומן הזמינו את הציבור שנתקל במפגע מיסיונרי לפנות לצוות המקומי של יד לאחים, באמצעות מספר הטלפון שחולק. ואכן, כפי שצפו בארגון מראש, נתקל הצוות המיוחד בפעילות מיסיונרית נרחבת למדי. "בחלק מהמקרים היו אלו הפעילים שפטרלו בעיר ואספו חומרים מיסיונריים בעברית שפוזרו במקומות הומי אדם. בחלק אחר, פניות שהגיעו למוקד המקומי התריעו על פעילות מיסיונרית והצוות הוזנק כדי לטפל גם באותם המקרים" אומרים ביד לאחים ומציינים בסיפוק כי הפעילות של הצוות המיומן ששוגר בשנה שעברה, הביאה את המיסיונרים לסגת מכוונתם המקורית להעמיד במקום דוכן להמרת דת כפי שהיו רגילים במשך שנים, ובמקום זאת להסתפק רק בחלוקת חומר מיסיונרי בהיחבא.

בארגון תוקפים את החוצפה וחוסר הגבולות של המיסיונרים. "לא יאומן כי יסופר. המיסיונרים לא מתביישים לנסוע למקום אליו נוסעים רבבות יהודים ומנסים להטריד אותם להמיר את דתם. בדיוק כפי שהיהדות לא פועלת עם בני עמים אחרים להמיר את דתם, אנו מצפים שהנצרות לא תפעל בקרב יהודים ותנסה לנתק אותם מאלוקיהם ומעמם".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא