בעקבות ההודעה שיצאה מטעם עיריות במטרופולין גוש דן כי יפעילו מערך בעירם עד סוף שנת 2019, בארגון חותם תוקפים את ההחלטה: "מגמה מסוכנת שבאה למחוק כל זכר ליהדות".

בהודעה שיצאה אתמול (שלישי) מטעם עירית תל אביב נמסר כי ועדת הכספים העירונית אישרה תקציב המיועד להפעלת תחבורה ציבורית בשבתות בעיר תל אביב-יפו במימון העירייה. ההסעות תפעלנה בכל סוף שבוע – לאורך כל השנה. מערך ההסעות המתוכנן מבוסס על כ-7 מסלולים שיפעלו לאורכה ולרוחבה של העיר".

בעיריית תל אביב סיפרו על הסכומים המושקעים בפרוייקט:
"העלות השנתית להפעלת הפרויקט  נאמדת בכ-12.5 מיליון ש"ח. עלות זו כוללת את חלקן של הרשויות הסמוכות שהביעו את נכונותן להצטרף לפרויקט וכן עלויות נלוות. חלקה של עיריית תל אביב יפו בעלות השנתית הכוללת של הפרויקט מסתכם בכ-9.0 מיליון ש"ח".

בארגון חותם הגיבו להודעה ואמרו:

"ההחלטה של ראשי ערים אלו לפגוע בשבת בעירם, הינה חלק ממערכה גדולה יותר על זהותה היהודית של המדינה, המעידה כי ראש העיר תל אביב מקים מדינה בתוך מדינה ומנסה לקעקע את היסודות של המדינה היהודית".

חולדאי. מקים מדינה בתוך מדינה? צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מארגון חותם הוסיפו כי "זוהי מגמה מסוכנת שבאה למחוק כל זכר ליהדות ויצירת חיץ של פגיעה משותפת בשבת. מעבר ליום הקדוש, זוהי גם פגיעה קשה בעובדים מפעילי מערך האוטובוסים, שנאלצים לוותר על יום המנוחה היחידי שלהם במהלך השבוע יחד עם משפחתם. כל זה רק בגלל קומץ קטן של אנשים שמנסים לחרחר מלחמות בחברה הישראלית כאשר רוב הציבור בישראל לא מעוניין בפגיעה במסורת ובשבת"

ח"כ אורי מקלב פנה במליאת הכנסת לשר התחבורה סמוטריץ בדרישה לאכוף את הטיפול בהפעלת התחבורה בשבת: "על משרד התחבורה לטפל במערכות התחבורה הציבורית בשבת בדיוק כפי שמטפל בנסיעות פרטיות שנעשו למטרות וולונטריות. יום המנוחה נקבע בשלטון המרכזי ולא על פי החלטות השלטון המקומי, אסור לאפשר להחלטות פופוליסטיות של השלטון המקומי להכתיב את הסטטוס קוו במדינה. אין הבדל בין מרכולים תעוסקה לתחבורה בשבת"

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.