פעילות ארגון השמאל ״עומדים ביחד״ הגיעו הבוקר לביתו של בני גנץ וישבו עימו לשיחה מחוץ לביתו. לטענת פעילות השמאל, גנץ אמר להן כי יעשה מאמץ למנות שר ערבי בממשלה שהוא מקווה להקים.

בפוסט שכתבו ב'עומדים ביחד' נכתב: "הבוקר הגענו לביתו של גנץ לדרוש דבר פשוט – לא לצאת לוזר. בני גנץ השיב לקריאתה של גדיר האני, חברת הנהגת תנועת עומדים ביחד, ואפילו הבטיח: ״אעשה מאמץ להכניס שר ערבי לממשלתי, מתוך או מחוץ לרשימות״.

ב'עומדים ביחד' הוסיפו: ״זה צעד חשוב מצידו של גנץ, אבל עדיין לא מספיק. הציבור הערבי הוא חלק בלתי נפרד מאזרחי המדינה, ואנחנו לא מסתפקים במאמץ, אנחנו דורשים לכלול את הציבור הערבי בכל ממשלה עתידית. גנץ עשית צעד חשוב, הגיע הזמן לצעד נוסף״.
אהוד ברק מ"ישראל דמוקרטית" אמר היום באולפן ynet: "אחמד טיבי יכול בהחלט להיות חבר בוועדת חוץ וביטחון. אני לא רואה בזה שום בעיה".
השאלה אם בני גנץ וכחול לבן מסכימים גם עם הקביעה הזאת?
חברת הכנסת, מאי גולן מהליכוד מסרה בתגובה: אמנם בני גנץ ממעט להגיד את דעותיו בנושאים מהותיים שקשורים לחברה הישראלית, אך כאן כבר אין מה להיות מופתעים. מפלגת גנץ/לפיד האמיתית היא מפלגת שמאל לכל דבר ועניין. מפלגה שמוכנה לתת למי שמקדש מחבלים ושהידים להיות שר בממשלת ישראל. מעתה אל תאמרו רוטציית גנץ לפיד, מעתה אמרו רוטציית גנץ-לפיד-עודה, כי זו האמת מאחורי כל הקמפיין של מפלגת הנישה 'כחול לבן' – תקדים היסטורי ומסוכן שישיב את מי שמחבק רוצחי יהודים – על כסא השר במדינת ישראל.
חברת הכנסת התייחסה גם לדבריו של ראש הממשלה לשעבר: "אהוד ברק מי שהיה ראש הממשלה הכושל ביותר במדינת ישראל והציע למחבלים שטחים עצומים של ארץ ישראל, שוב מגיע לשיאים חדשים בהם הוא מוכן לסכן את ביטחון המדינה וביטחונם של מיליוני אזרחי מדינת ישראל כשהוא רוצה לתת לאחמד טיבי – מהלל רוצחי היהודים, מקום בוועדת חוץ וביטחון. שוב ברק מוכיח כי הרצון להפיל ראש ממשלה מכהן הוא יותר גדול עבורו מהרצון לשמור על אזרחי ישראל. הקנאה והשנאה לנתניהו העבירה את ברק על דעתו וזה מסוכן לתת לו להחליט אפילו החלטה קטנה ביותר בנוגע לביטחונם של אזרחי המדינה" .
ממפלגת כחול לבן טרם נמסרה תגובה.
אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא