במכתב חריף שנשלח לבכירי חברת החשמל ואל שר האנרגיה- יובל שטייניץ, טוענים ארגון "בוחרים במשפחה" כי התינוק שנוסף לדמויות שקע ותקע בפרסומיהם הוא ניצול פסול של מונופול לצורך קידום אג'נדה. פעילי הארגון דורשים להפסיק באופן מיידי את ציורי התעמולה הלהט"בית שנשלחים לביתם בסוף כל חודש.

 

 

 

 

 

 

 

 

ארגון "בוחרים במשפחה" שיגר היום (ה') מכתב חריף אל יו"ר חברת החשמל- יפתח רון טל ואל המנכ"ל עופר בלוך אשר העתקו אף נשלח לשר האנרגיה יובל שטייניץ, בדרישה להפסיק את התעמולה הלהט"בית הסמויה העושה שימוש בדמויות שקע ותקע ובתינוקם שנוסף בשנים האחרונות לפירסומיהם. הטענה המרכזית במכתב היא ששימוש בדמויות אלו מהווה ניצול פסול של המונופול לצורך קידום אג'נדה.

במכתב נכתב: "לאור המאבק על מתן הפונדקאות לגברים החיים במשק בית משותף, אנו חשים שחברת החשמל בפרסומיה עסקה בעצם בתעמולה סמויה שנועדה להפוך את מה שפסול מבחינה חוקית ומוסרית ללגיטימי ונורמלי".

עוד נכתב: "אנו סבורים שאין זה מתפקידה של חברת החשמל לעסוק בחינוך הציבור בנושאים שאינם קשורים לחברת החשמל. החשיפה שלנו ובעיקר של ילדינו לפרסום זה פוגעת בנו ובילדינו".

לסיכום ארגון "בוחרים במשפחה" פנה בדרישה: "אנו הצרכנים השבויים שלכם תובעים להפסיק באופן מיידי את ציורי התעמולה הלהט"בית הנשלחים לביתינו באמצעות החשבון החודשי וההודעות השונות של החברה".

על מכתב זה חתומים מספר דומויות מוכרות בינהם: הרב עזריאל אריאל רב היישוב עטרת ויועץ נישואין וד"ר חנה קטן נשיאת המרכז למשפחה אורות.

 

מחברת החשמל נמסר: "הבובות שקע, תקע ושטקר מלוות את חברת החשמל מזה שנים ארוכות ומטרתן המרכזית לשמש את החברה בפרסומים הנוגעים למידע שימושי לציבור ומסרים בנוגע לבטיחות בחשמל.

עד היום, מבדיקות יזומות שערכה החברה בקרב לקוחותיה, ניכר כי השימוש בבובות מסייע להעברת מסרים חשובים בדבר בטיחות בחשמל, בעיקר בקרב ילדים.

בסופו של דבר, מדובר בבובות ותו לא, צר לנו על כך שהארגון בוחר להמציא לדמויות קשר ופרשנות שרחוקים מהכוונה לשמה יועדו, שהיא כאמור בטיחות בחשמל ושמירה על חיי אדם".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא