בכיר השב"כ לשעבר, ירון בלום התראיין לרדיו 103FM ותקף את ארגון זכויות האדם "אמנסטי" בעקבות דו"ח מוטה נגד ישראל שפרסם.

פעילי ארגון אמנסטי. צילום: John Lemieux
פעילי ארגון אמנסטי. צילום: John Lemieux

ארגון זכויות האדם פרסם דו"ח לפיו בשנת 2016 ישראל הרגה 110 פלסטינים, כולל חפים מפשע שלא היוו סיכון. עוד נכתב בדו"ח כי ישראל הפרה זכויות אדם במקרים רבים, כולל מעצר של פלסטינים ללא משפט כאשר את חלקם העבירה עינויים, כולל בילדים. הדו"ח פירט את שיטות העינויים בהן משתמשת ישראל נגד הפלסטינים כמו מכות, כבילה כואבת ומניעת שינה.

ירון בלום התראיין לתכניתו של גבי גזית ב-103FM ואמר: "המידע הזה לא נכון, שיתביישו. שיפסיקו לבלבל את המוח כל החבורה הזו. חבורה של הזויים ובטלנים שחיים טוב מהארגון הזה, ומאשימים את ישראל בטרור. שיעשו את העבודה שלהם בצורה שאינה מוטה".

"רוב הטענות מיוחסות לשב"כ, שהוא זה שחוקר עצירים פלסטינים, לרוב כאלה שמואשמים בגל הפיגועים האחרון, או 'פצצות מתקתקות'. בכל שנה נעצרים מאות פלסטינים ומתוכם רק חלק קטן נעצר מעצר מנהלי על פי חוק, שעובר דרך בג"צ ומאושר על ידו", סיפר בכיר השב"כ לשעבר והמשיך, "על אותם אנשים יש מודיעין מדויק, אבל הם לא מדברים בחקירה. אם המחבלים האלה לא יישבו בכלא הם ייבצעו פיגועים ויהרגו יהודים". בנושא מעורבותם של ילדים וקטינים במסגרת הפעילות אמר: "אם ילד בן 16 נעצר אחרי שדקר חייל ישראלי והרג שלושה, האם זה מעונה או עציר כחוק?".

בלום סיפר על הארגון וההטייה השוררת בו: "ארגון המתנדבים "אמנסטי", שמפעיל גם סניף גם בישראל, מוטה לצד הפלסטיני והערבי. מתייחסים לישראל כמו שמתייחסים למשטר בסודן או בסוריה. יו"ר הארגון בישראל הוא ישי מנוחין, פעיל זכויות אדם ותיק, שהוא גם יו"ר הוועד נגד עינויים ופעיל בתנועת 'יש גבול'. רוב הפעילים שלהם בארץ הם מהשמאל הקיצוני. הם לא נלחמים על דברים מוצדקים בצד הפלסטיני. הם מטים את הדו"ח שלהם".

בעיר השב"כ לשעבר המחיש את הדברים: "גם ב'צוק איתן' הם שמו אותנו באותה רובריקה עם חמאס. הם טענו שישראל ב-50 הימים של 'צוק איתן' הרסה את רצועת עזה באופן חסר תקדים ולא נפתחו חקירות פליליות נגד קציני צה"ל ואנשי ביטחון נוספים. בשולי הדו"ח בהם התייחסו לירי הרקטות המאסיבי נגד אוכלוסיה אזרחית בישראל".

על גזר הדין של אלאור אזריה אמר: "הסיטואציה היא בלתי הגיונית. ראינו אתמול את תוצאות משפט אזריה. כולנו מבינים שחייל בן 20 עומד לפעמים בסיטואציות בלתי סבירות. כתוצאה מהחזקת השטחים לאורך הרבה מאוד שנים יש לפעמים טעויות".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם