ח"כ אראל מרגלית הודיע היום על התמודדותו בבחירות לראשות מפלגת העבודה. בסרטון שהעלה ליו-טיוב מצולם מרגלית כשהוא אומר: "שמאלני הפך להיות קללה בישראל, ואנחנו נעצור את זה. כן, אני שמאלני ולא מתבייש בזה. רק כשנפסיק להוריד את הראש ולהתבייש במי שאנחנו – ננצח. המפלגה בראשותי תרחיב ותוביל את מחנה השמאל עד החלפת ממשלת הימין". עוד בסרטון אומר מרגלית: "אני ועוד המון ישראלים אנחנו, אנחנו פשוט, שמאלנים. ולא, זו לא קללה שמאלנים בנו את המדינה הזאת".

בהמשך דבריו טוען מרגלית, "שמאלנים הקימו את הכור הגרעיני, שמאלנים עשו שלום עם ירדן שמאלנים ניצחו עד היום את כל מלחמות ישראל" ו – "אנחנו אוהבים את ישראל לא פחות מאף אחד אחר ואנחנו לא צריכים מאף אחד שיעור באהבת הארץ מאף אחד". מרגלית חוזר ומצהיר לאורך הסרטון כי הוא שמאלני ו"לא מתבייש בזה – "אני אראל מרגלית, עורב גולני, ושמאלני", הוא חוזר ואומר.

רשימת המתמודדים על רשות המפלגה אינה קצרה בסיבוב הנוכחי. מלבד מרגלית ויו"ר המפלגה הנוכחי, יצחק הרצוג, גם חברי הכנסת עמיר פרץ ועומר בר- לב, הודיעו כבר על כוונתם להתמודד על ההנהגה. בנוסף אליהם, גם השר לשעבר אבי גבאי ועו"ד אלדד יניב, שוקלים להתמודד אך טרם הודיעו על כך באופן רשמי. התאריך האחרון בו ניתן להגיש מועמדות הוא ב-1 במאי השנה. והפריימריז צפויים להתקיים ב-4 ביולי השנה.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20