אקדח ואגרופן. צילום: דוברות המשטרהר
אקדח ואגרופן. צילום: דוברות המשטרהר

הבוקר (ג') חשפה משטרת ישראל את רשימת אמצעי הלחימה אותם תפסה במהלך פשיטות שערכה בשבועיים האחרונים במגזר הערבים. לפי דוברות המשטרה, היא משקיעה אמצעים רבים ופועלת הן באכיפה והן בהסברה במטרה למגר את התופעה של החזקה או שימוש בירי בסכסוכים בקרב החברה בכלל  ובחברה הערבית בפרט.

מטרת הפשיטות, אותן מבצעים שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול לאיתור נשק ואמצעי לחימה בפעילות סמויה וגלויה, היא למנוע פגיעה בנפש או ברכוש לעצור את אותם עבריינים המסכנים את הציבור ולהביאם לדין.

רשימת הציוד שנתפס

-בחצר גן ילדים בכפר טובא נתפס אקדח מאולתר.

-בכפר עילוט במספר מתחמים נתפסו: רובה מסוג stg 44 ,מחסניות,סמים מסוגים שונים, רכב חשוד כמזוייף, 300,000₪ במזומן וחלקי נשק- נעצרו 5 חשודים.

רובה שאותר. צילום: דוברות המשטרה
רובה שאותר. צילום: דוברות המשטרה

-בשטח פתוח בכפר כנא נתפס רימון הלם.

-בחיפוש ברכב בנצרת עילית נתפסו:אקדח מעוקר, אגרופן ופיגיון-נעצר חשוד.

-בשטח פתוח בכפר ראמה נתפס רימון הלם-נעצר חשוד.

-בשטח פתוח בכפר כמאנה נתפסו:מטען צינור ו-2 בקבוקי תבערה-נעצר חשוד.

-בשטח פתוח בסכנין נתפסו חלקי נשק.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

-בחיפוש בבית בסכנין נתפסו 2 רימוני גז-נעצר חשוד.

-בשטח פתוח בעפולה נתפסו 3 רימוני הלם ותאורה-נעצר חשוד.

סיכום שנת 2017 במאבק בנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי

סך תפיסות אמצעי לחימה במחוז צפון לשנת 2017 מסתכמות ב: 121 רובים מסוגים שונים ביניהם 16 רובי אירוסופט; 138 אקדחים ביניהם 8 אקדחי אירוסופט; 138 רימונים; 61 מטענים מתוכם 9 לבנות חבלה. 259 בקבוקי תבערה; 1 טיל לאו; 3 תת קליבר לאימונים בטיל לאו; 2 פגזי תותח ללא רתע; 22 מרעומים; 1308  זיקוקים ו-85 כוורות זיקוקים; מאות כדורים בקטרים שונים.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

עוד נמסר מהמשטרה כי מתחילת השנה נעצרו 889 חשודים בהחזקה או שימוש באמצעי לחימה. חקירה מקצועית ואינטנסיבית הובילה להגשת 177 כתבי אישום בגין החזקה של אמל"ח או שימוש באופן לא חוקי בו,135 נאשמים נעצרו במסגרת הבקשה למעצרם עד תום ההליכים במקביל להגשת כתב האישום נגדם,פעילות זו ופעילויות נוספות הובילו לירידה של 29% באירועי הירי בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי