״אני מפגר, אני מטומטם, אני טיפש. עשיתי טעות. אומרים לי תעלה לשחק בהרכב הראשון, הייתי צריך לשחק ולא להתעסק בעתיד של סלובו. איזה טיפש הייתי״. אלה הדברים  שאמר עומר אצילי על עצמו בשיחה מלב אל לב עם כמה מהשחקנים הקרובים אליו בבית״ר ירושלים. זאת יממה לאחר ההחלטה הדרמטית שקיבל לפני המשחק מול האלופה מכבי תל אביב בבלומפילד – לא לעלות בהרכב הראשון במדי בית״ר ירושלים, מה שגרם להדחתו מהסגל.

הדברים החריפים של אצילי ממחישים כי השחקן הבין ששגה ביחסו אל המאמן סלובודאן דראפיץ, שקיבל מהבעלים אלי טביב אור ירוק במפתיע להעלות את אצילי בהרכב הראשון אחרי חודש וחצי. הפרת המשמעת של אצילי והדברים שהשמיע באוזני חבריו הביאו לתפנית חדה במערכת היחסים בין אלי טביב לעומר אצילי.

אצילי. יחזור לשחק? צילום: פלאש 90
אצילי. יחזור לשחק? צילום: פלאש 90

אם טביב תכנן להקשיח עמדות ולצאת למאבק נגד אצילי, כאשר המטרה היא סוכנו רונן קצב, כעת החליט טביב ללכת לקראת השחקן ולשנות את ההתנהלות מולו. גם בגלל רצונו לזכות בנקודות בדעת הקהל, בתקשורת ובמוסד לבוררות, אם יגיעו לשם הצדדים. טביב העביר הוראה לאנשיו במועדון לרכך את העמדות והיחס אל השחקן הצעיר במטרה להגיע להבנות בהקדם כדי לסיים את הסכסוך.

טביב לא יודה בכך, אבל הסירוב של אצילי לשחק נגד מכבי תל אביב התאים לו בול. כמו במשחק נגד הפועל באר שבע, אצילי אמור היה להיות בסגל למשחק נגד האלופה אך לא ליטול בו חלק. אולם הכוונה של רונן קצב, סוכנו של אצילי, ללכת לבוררות ולדרוש את שחרורו גרמה לטביב לזרום עם  דראפיץ' ולתת לאצילי לפתוח. ההודעה של אצילי למאמן דראפיץ' כי אינו רוצה לפתוח בהרכב ומעדיף להיכנס במהלך המשחק, שינתה את התמונה לחלוטין. אצילי יגרום לעצמו נזק תדמיתי גדול ונזק בהליך הבוררות, אם יחליט בסופו של דבר להמשיך את הסכסוך עם טביב.

 

הבעלים, אלי טביב. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
הבעלים, אלי טביב. ירוויח את אצילי בחזרה? צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
טביב קיבל שי לחג מאצילי. עד כה זכה הקשר לתמיכה רחבה מצד האוהדים והתקשורת, אך התנהגותו לפני המשחק בבלומפילד העבירה את התמיכה לפחות זמנית ממנו לטביב. הבעלים, אשף השיווק והערמומיות, החליט יממה אחרי הטעות של אצילי לשנות אסטרטגיה וללטף את השחקן. טביב אומר כי הוא בונה על אצילי לשנים הבאות ואין לו כוונה לפגוע בו אלא להיפך, הוא רוצה שאצילי יחתום ויחזור מהר לעניינים.

טביב לא מנע מאצילי להתאמן בבית וגן יממה אחרי המשחק נגד מכבי. הוא שמע את הדברים שהשחקן אמר לחבריו בחדר ההלבשה. הוא שמע מהעיתונאים מה אצילי אמר על החלטתו לא לעלות בהרכב מול מכבי והחליט לזרום איתו.

טביב מתכוון לדברים שאמר, אבל ההתנהלות שלו מכוונת גם לאפשרות שאצילי יפנה לבוררות לבקש שחרור. טביב שקל היטב את הדברים, רשם אותם בצורה מסודרת ואמר במסר פייסני: ״ברור וידוע כי עומר אצילי שגה כי בחר שלא לשחק לאחר שמאמן הקבוצה הודיע לו על כך. אצילי גם יעמוד לוועדת משמעת פנימית בתוך המועדון. אין כוונה לפגוע בקריירה של עומר אצילי ובוודאי שלא להיפרד מהשחקן. עומר שחקן צעיר ומוכשר אשר עשה את צעדיו הראשונים על הבימה המרכזית של הכדורגל הישראלי בבית"ר ירושלים. המועדון ואני רואים בו חלק מהעתיד וההצלחה המתהווה של המועדון בשנים הבאות. אין רצון לערוך בית דין שדה. ההיפך הוא הנכון. לצערינו מנהלים את השחקן ונותנים לו עצות אחיתופל. אני אעשה את הכל כדי לסייע לו, לחזק אותו על מנת שיעבור את התקופה הפחות טובה אשר עוברת עליו ופוגעת הן בשחקן ומשפיעה גם על המועדון".

כך טביב יעביר את הכדור למגרש של אצילי. הוא יציע לו חוזה חדש לארבע שנים בגובה של 130-140 אלף דולר בלי תג מחיר לגבי שחרורו. הוא יבהיר לאצילי שהוא מצפה ממנו לעשות את המלחמה מול סוכנו ולחתום לאלתר על החוזה החדש. טביב לא יקיים את ועדת המשמעת לשחקן בהקדם כדי להפעיל עליו לחץ פסיכולוגי, אפילו שכדאי לו לחתום לפני ועדת המשמעת.

יש לציין שלאצילי יש קנס על תנאי בסך 10 אלף שקל מהשבוע שעבר.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20