WP_Post Object ( [ID] => 278100 [post_author] => 15 [post_date] => 2018-04-16 10:31:52 [post_date_gmt] => 2018-04-16 07:31:52 [post_content] =>

"המחבל הצליח לדקור פעם אחת בלבד רק כי היה נס ונשברה הסכין", ביקש להבהיר ידידיה, בנה של פצועת הפיגוע נירית זמורה (45), שפסיקה שערורייתית של בית הדין הצבאי הובילה לשחרור מוקדם של המחבל שניסה לרצוח את אמו וזיכתה אותו מאשמת "ניסיון רצח". על פי הפסיקה, הוא יואשם ב"חבלה חמורה" בלבד. [caption id="attachment_92541" align="aligncenter" width="1000"] הסכין השבורה בזירת הפיגוע. צילום: 'הצלה יו"ש'[/caption]   כזכור, ביום רביעי האחרון, בית הדין הצבאי ביהודה זיכה מעבירת ניסיון לרצח את המחבל חמזה פאיז שביצע פיגוע דקירה בצומת גוש עציון לפני באוקטובר 2015 ופצע את נירית זמורה, תושבת בית חג"י ואם לשמונה ילדים. המחבל רץ עם סכין שלופה באורך 15 ס"מ לעבר נירית תוך שהוא צועק “אללה אכבר” ונעץ סכין בגופה. כשניסה להוציא את הסכין, ככל הנראה כדי להמשיך ולדקור, הלהב נשבר. נירית, בנס, שרדה את הדקירה, אך נפגעה בעמוד השדרה ונזקקת עד היום לשיקום ארוך בעקבות הפציעה. "הסכין הזו נמצאת כרגע בחזה, באזורים קריטיים ביותר", קבע אז ד"ר עפר מרין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק והוסיף כי "הסכין נמצאת באזור שמסכן את בריאותה בצורה ברורה". [caption id="attachment_92537" align="aligncenter" width="1067"] "גם דקירת סכין אחת יכולה להרוג". פלייר ההפגנה. מתוך עמוד הפייסבוק של האירוע[/caption]

בפוסט הקורא לפרקליטות לערער על פסק הדין שניתן ולציבור להגיע להפגנה שתיערך הערב (ב') מול כלא עופר, הסביר הבן: "בשבוע שעבר בית משפט צבאי בהרכב של שלושה שופטים פסק שהמחבל שניסה לרצוח את אימי מזוכה מאשמת "ניסיון רצח" ויואשם ב"חבלה חמורה" בלבד, מכמה סיבות: 1. הסכין קצרה. 2. המחבל דקר "רק" דקירה אחת - כנראה שהוא רצה רק לפצוע. 3. המחבל ברח מיד לאחר הפיגוע, מה שאומר שהוא לא ניסה לרצוח. בקצרה, תגובתי לשלוש הטענות ההזויות והמגוחכות: 1. אפשר לרצוח גם עם סכין של 5 ס"מ. 2. א. אנחנו מכירים סיפורים שאנשים נרצחו ע"י דקירה אחת בלבד. ב. המחבל הצליח לדקור פעם אחת בלבד רק כי היה נס ונשברה הסכין. 3. ספרו את זה לרוצח של איתמר בן גל הי"ד, שברח ונתפס רק אחרי חודש (!)." [caption id="attachment_92021" align="aligncenter" width="1092"] נורית זמורה, פצועת הפיגוע[/caption]   במשפחת זמורה, הוא אומר, מצפים מהפרקליטות הצבאית לערער על פסק הדין "ההזוי והרופס" ומנבחרי הציבור לחוקק "חקיקה הולמת שתדאג ששופטים צבאיים לא יוכלו שלא להאשים בפשעים על רקע לאומני בניסיון לרצח". חקיקה אותה התחייב ח"כ יואב קיש (הליכוד) לנסות להוביל. הבן אף קרא "לכל עם ישראל להצטרף למאבק הזה, שהוא איננו מאבק של ימין ושמאל ולא שלנו בלבד, מכיוון שהאמירה שיצאה מבית המשפט בשבוע שעבר ערב יום השואה היא אמירה מסוכנת, שאומרת בעצם - יידע כל מחבל שאם הוא ישתמש בסכין קצרה או בלויה, ואם ידקור רק פעם אחת - זה יעזור לו במשפט אל מול הקרבן". לסיום, הוא ביקש להדגיש, כי "ההפגנה היא לא למען אמא שלי, אלא למען כולנו, שחיים במציאות יומיומית הזויה שיכולה כל יום להביא עלינו פיגוע טרור".  

"הסתכלתי למחבל בעיניים, התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות"

בראיון לחדשות 20 סיפרה נירית זמורה על התדהמה שהיכתה בה למשמע החלטת בית הדין. "חשבתי שאני שומעת לא נכון. התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות", היא תיארה. "סבל של שנתיים וחצי שנגמר בתוך רגע, ופתאום אני קולטת שכולם קמים ועומדים ללכת מבית המשפט. הסתכלתי למחבל בעיניים". על טענת בית הדין כי לא הייתה בכוונת המחבל להמשיך ולדקור, אמרה זמורה: "אם הוא היה יכול הוא היה ממשיך לדקור אותי ואנשים נוספים שהיו שם". בפניה לשופטי בית הדין הצבאי, הדגישה זמורה, כי היא "מצפה משופטים במדינת ישראל, ומשופטים בצבא ההגנה לישראל, שיעשו את תפקידם, שיגידו שאין מקום פה לרצח. וזאת לא אמירה שנשמעה אתמול בבית המשפט". כתבנו הצבאי נועם אמיר חשף במהדורת ערוץ 20 כי בפרקליטות הצבאית שוקלים לערער על ההחלטה לזכות מחבל שביצע פיגוע דקירה – כי לא הייתה לו הכוונה להמית.

"בפסק הדין יש אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים"

על המחיר אותו תמשיך לשלם, בעוד המחבל יוצא בלא כלום, אמרה זמורה: "אני עוברת וכנראה עוד אעבור שיקום ארוך. אני לא יודעת אם זה יסתיים אי פעם. הנכות היא נכות לצמיתות ברובה. למעשה, אני מאוד נסערת כי פסק הדין הזה אולי לגבי באופן אישי היה רק עוול, אבל יש בו אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים".

[post_title] => "אפשר לרצוח גם עם סכין של 5 ס"מ" [post_excerpt] => בנה של פצועת הפיגוע נירית זמורה קורא לציבור להגיע הערב (ב') להפגנה הקוראת לפרקליטות לערער על פסק הדין שזיכה מאשמת ניסיון רצח את המחבל שניסה לרצוח את אמו [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%90%d7%a4%d7%a9%d7%a8-%d7%9c%d7%a8%d7%a6%d7%95%d7%97-%d7%92%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%a1%d7%9b%d7%99%d7%9f-%d7%a9%d7%9c-5-%d7%a1%d7%9e [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-30 12:16:41 [post_modified_gmt] => 2020-08-30 09:16:41 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%90%d7%a4%d7%a9%d7%a8-%d7%9c%d7%a8%d7%a6%d7%95%d7%97-%d7%92%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%a1%d7%9b%d7%99%d7%9f-%d7%a9%d7%9c-5-%d7%a1%d7%9e/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

"אפשר לרצוח גם עם סכין של 5 ס"מ"

בנה של פצועת הפיגוע נירית זמורה קורא לציבור להגיע הערב (ב') להפגנה הקוראת לפרקליטות לערער על פסק הדין שזיכה מאשמת ניסיון רצח את המחבל שניסה לרצוח את אמו

"המחבל הצליח לדקור פעם אחת בלבד רק כי היה נס ונשברה הסכין", ביקש להבהיר ידידיה, בנה של פצועת הפיגוע נירית זמורה (45), שפסיקה שערורייתית של בית הדין הצבאי הובילה לשחרור מוקדם של המחבל שניסה לרצוח את אמו וזיכתה אותו מאשמת "ניסיון רצח". על פי הפסיקה, הוא יואשם ב"חבלה חמורה" בלבד.

הסכין השבורה בזירת הפיגוע. צילום: 'הצלה יו"ש'

 

כזכור, ביום רביעי האחרון, בית הדין הצבאי ביהודה זיכה מעבירת ניסיון לרצח את המחבל חמזה פאיז שביצע פיגוע דקירה בצומת גוש עציון לפני באוקטובר 2015 ופצע את נירית זמורה, תושבת בית חג"י ואם לשמונה ילדים. המחבל רץ עם סכין שלופה באורך 15 ס"מ לעבר נירית תוך שהוא צועק “אללה אכבר” ונעץ סכין בגופה. כשניסה להוציא את הסכין, ככל הנראה כדי להמשיך ולדקור, הלהב נשבר. נירית, בנס, שרדה את הדקירה, אך נפגעה בעמוד השדרה ונזקקת עד היום לשיקום ארוך בעקבות הפציעה. "הסכין הזו נמצאת כרגע בחזה, באזורים קריטיים ביותר", קבע אז ד"ר עפר מרין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק והוסיף כי "הסכין נמצאת באזור שמסכן את בריאותה בצורה ברורה".

"גם דקירת סכין אחת יכולה להרוג". פלייר ההפגנה. מתוך עמוד הפייסבוק של האירוע

בפוסט הקורא לפרקליטות לערער על פסק הדין שניתן ולציבור להגיע להפגנה שתיערך הערב (ב') מול כלא עופר, הסביר הבן:
"בשבוע שעבר בית משפט צבאי בהרכב של שלושה שופטים פסק שהמחבל שניסה לרצוח את אימי מזוכה מאשמת "ניסיון רצח" ויואשם ב"חבלה חמורה" בלבד, מכמה סיבות:
1. הסכין קצרה.
2. המחבל דקר "רק" דקירה אחת – כנראה שהוא רצה רק לפצוע.
3. המחבל ברח מיד לאחר הפיגוע, מה שאומר שהוא לא ניסה לרצוח.
בקצרה, תגובתי לשלוש הטענות ההזויות והמגוחכות:
1. אפשר לרצוח גם עם סכין של 5 ס"מ.
2. א. אנחנו מכירים סיפורים שאנשים נרצחו ע"י דקירה אחת בלבד.
ב. המחבל הצליח לדקור פעם אחת בלבד רק כי היה נס ונשברה הסכין.
3. ספרו את זה לרוצח של איתמר בן גל הי"ד, שברח ונתפס רק אחרי חודש (!)."

נורית זמורה, פצועת הפיגוע

 

במשפחת זמורה, הוא אומר, מצפים מהפרקליטות הצבאית לערער על פסק הדין "ההזוי והרופס" ומנבחרי הציבור לחוקק "חקיקה הולמת שתדאג ששופטים צבאיים לא יוכלו שלא להאשים בפשעים על רקע לאומני בניסיון לרצח". חקיקה אותה התחייב ח"כ יואב קיש (הליכוד) לנסות להוביל.

הבן אף קרא "לכל עם ישראל להצטרף למאבק הזה, שהוא איננו מאבק של ימין ושמאל ולא שלנו בלבד, מכיוון שהאמירה שיצאה מבית המשפט בשבוע שעבר ערב יום השואה היא אמירה מסוכנת, שאומרת בעצם – יידע כל מחבל שאם הוא ישתמש בסכין קצרה או בלויה, ואם ידקור רק פעם אחת – זה יעזור לו במשפט אל מול הקרבן".

לסיום, הוא ביקש להדגיש, כי "ההפגנה היא לא למען אמא שלי, אלא למען כולנו, שחיים במציאות יומיומית הזויה שיכולה כל יום להביא עלינו פיגוע טרור".

 

"הסתכלתי למחבל בעיניים, התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות"

בראיון לחדשות 20 סיפרה נירית זמורה על התדהמה שהיכתה בה למשמע החלטת בית הדין. "חשבתי שאני שומעת לא נכון. התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות", היא תיארה. "סבל של שנתיים וחצי שנגמר בתוך רגע, ופתאום אני קולטת שכולם קמים ועומדים ללכת מבית המשפט. הסתכלתי למחבל בעיניים". על טענת בית הדין כי לא הייתה בכוונת המחבל להמשיך ולדקור, אמרה זמורה: "אם הוא היה יכול הוא היה ממשיך לדקור אותי ואנשים נוספים שהיו שם".

בפניה לשופטי בית הדין הצבאי, הדגישה זמורה, כי היא "מצפה משופטים במדינת ישראל, ומשופטים בצבא ההגנה לישראל, שיעשו את תפקידם, שיגידו שאין מקום פה לרצח. וזאת לא אמירה שנשמעה אתמול בבית המשפט".

כתבנו הצבאי נועם אמיר חשף במהדורת ערוץ 20 כי בפרקליטות הצבאית שוקלים לערער על ההחלטה לזכות מחבל שביצע פיגוע דקירה – כי לא הייתה לו הכוונה להמית.

"בפסק הדין יש אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים"

על המחיר אותו תמשיך לשלם, בעוד המחבל יוצא בלא כלום, אמרה זמורה: "אני עוברת וכנראה עוד אעבור שיקום ארוך. אני לא יודעת אם זה יסתיים אי פעם. הנכות היא נכות לצמיתות ברובה. למעשה, אני מאוד נסערת כי פסק הדין הזה אולי לגבי באופן אישי היה רק עוול, אבל יש בו אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים".

ערוץ 20
מרים פרץ מספרת על הילדות בקזבלנקה
ערוץ 20
מפתיעים את טל מוסרי באולפן עם אורח מיוחד
ערוץ 20
טל מגשים חלום אצל גיל ססובר
ערוץ 20
הפטריוטים על בהלת הקניונים
ערוץ 20
מלווה מלכה בדובאי
ערוץ 20
ירה בפורץ שניסה לגנוב את רכבו – מעצרו הוארך
ערוץ 20
מיסיון בצה"ל – תוכן נוצרי בתוך מערך ההדרכה
ערוץ 20
האם 'דרך הבשמים' בנגב תשוב לגדולה?
It is not Android