סערה סביב הטקס הממלכתי לציון יובל לשחרור יהודה, שומרון, בקעת הירדן והגולן: ח”כ () קורא הערב לחברי מפלגתו שלא להשתתף בטקס. “העובדה שטקס זה הופק על ידי מרכז ההסברה, מכספי משלמי המסים, ואנחנו לא השמענו את קולנו היא תעודת עניות עבורנו”. עוד הוסיף כבל כי, “אין נושא שקרע וקורע את החברה הישראלית יותר מהשסע המדיני ושיאו של שסע זה היה ברציחתו של ראש הממשלה ויו״ר העבודה יצחק רבין ז״ל על ידי בן עוולה”.

כבל. צילום: רועי אלימה, פלאש 90
כבל. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

כבל טען כי “אינני מאלה המתנגדים באופן פאבלובי לכל עניין הקשור להתיישבות והתנ”ך הוא עבורי אבן הראשה של תפיסתי לקיומנו דווקא בארץ ישראל. בנוסף לכך, אני מאמין ותומך בתפיסה של שתי מדינות לשני עמים, כשגושי ההתיישבות הם חלק בלתי נפרד מכל הסכם ובכלל זה רמת הגולן והבקעה. מול תפיסה זו מוביל אותנו ראש הממשלה והימין הקיצוני לתוך התהום הפעורה של מדינה אחת לשני עמים, שתחסל את המדינה היהודית ותביא את הקץ על החזון של נביאי ישראל ומייסדי הציונות”.

הח”כ הוותיק פנה אל יו”ר האופוזיציה, ח”כ וקרא לו שלא להגיע ל”אירוע שכולו בא לפאר את ביבי וחבורת הקיצונים שמובילים אותנו לתהום, וזאת גם אם תנתן לו האפשרות לנאום ולהציג את תפיסתנו – כל השתתפות כמוה כהסכמה או השלמה עם המצב. אני סבור שחייבת לצאת קריאה ערכית ממחננו שתביע התנגדות ערכית ברורה וחד משמעית נגד השתתפות”.

“מי שמחרים חצי מיליון תושבים שלא יחפש קולות בימין”

ח”כ אמיר אוחנה (הליכוד) אמר בתגובה להחרמת המחנ”צ את אירוע היובל בגוש עציון: “אם המחנה המתקרא ציוני מחרים אירוע לציון 50 שנה לפרויקט הציוני הגדול של ההתיישבות ביהודה ושומרון שהחלה בזמן האבות המייסדים של תנועת העבודה, דומני כי עליהם לשקול לשנות את שם המפלגה.

“אחרי שאמרתי את הדברים האלה אני קורא למארגנים לאפשר גם ליו”ר מפלגת העבודה או יו”ר האופוזיציה, לבחירתם, לשאת דברים – דומני שיהיה חשוב ומעניין לשמוע מה הם מתכננים עבור ההתיישבות. כמו כן רוצה לשבח את חברי חה”כ חיים ילין שיהיה ככה”נ נציגה היחיד של האופוזיציה ובכך יציל את כבודה”.


סגנית שר החוץ צייצה בעמוד הטוויטר שלה בתגובה: “‏מי שמחרים חצי מיליון מתיישבים, ולא מתכוון להיות שותף בחגיגות היובל של ממשלת ישראל בגוש עציון שלא יחפש אחר כך קולות בימין”.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.