, ורומי כהן ז"ל

 

שלוש מהנערות שנספו באסון יובאו היום (א') למנוחות. בשעה 12:00 תתקיים הלווייתה של ז"ל בבית העלמין שבמושב מאור, בשעה 13:00 תתקיים הלווייתה של גלי בללי ז"ל בבית העלמין שבנחלת יצחק ובשעה 18:00 תתקיים הלווייתה של עדי רענן ז"ל בבית העלמין שבמכמורת. ביום שישי, לאחר שמניין הקורבנות בשיטפון בנחל צפית עלה ל-10 וכל ההרוגים זוהו, נערכו הלוויותיהם של שבעה מהנספים.

אלפים הגיעו אמש (שבת) לכיכר רבין בת"א ולכיכר ציון בירושלים והדליקו נרות לזכר הנספים באסון הנורא בנחל צפית. לפני כן פורסם כי מדריכה במכינה שנחקרה במשטרה טענה כי התריעה בעניין תנאי הקשים טרם היציאה לטיול. מעצרם של מנכ"ל המכינה ועובד נוסף הוארך ליום שלישי.

חילוץ פצועים באסון בנחל צפית.

 

משרד החינוך הודיע אתמול על הקמתה של ועדה בראשות מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, בה ישתתפו נציגי משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות. "מכינות הקדם צבאיות חשיבות ערכית וחינוכית ראשונה במעלה ויש לפעול לשמירה על פעילותן. מאז נוסדו לפני 25 שנים, הן מהוות אבן שואבת לפעילות ציונית, יהודית ודמוקרטית בקרב הדור הצעיר, מחזקות את אהבת הארץ ומטפחות את העתודה של הפיקוד הצבאי ושל המנהיגות בישראל. צוותי המשרדים ומועצת המכינות הקדם צבאיות מתייחדים עם משפחות ההרוגים והפצועים בשעתן הקשה, וימשיכו ללוות אותן ככל שיידרש בהמשך הדרך", נמסר ממשרד החינוך.

באסון השיטפון במהלך יום חמישי האחרון נספו עשרה בני נוער בהם תשע בנות ובן. כל הנספים – תלמידי תיכון הצטרפו לטיול של המכינה התל-אביבית לקראת הרשמות אליה בשנה הבאה. המשורה פתחה בחקירה, בראשה עומד ניצב-משנה יוסי תורג'מן. החוקרים שתחת פיקודו צפויים לבדוק מי אישר את הטיול ובאילו אמצעי בטיחות נקט. כמו כן נבדק מדוע לא בוטל הטיול למרות האזהרות הרבות של המשטרה והשירות המטאורולוגי. על הקמת הצוות הורה מפקד המחוז הדרומי, ניצב מוטי כהן.

מדוברות סורוקה נמסר כי מאירוע השטפון בנחל צפית עדיין מאושפזים בסורוקה 2 פצועים. במהלך השבת הועברה הנערה לטיפול נמרץ פנימי לצורך ניטור והשגחה.  ד"ר ליאור פוקס, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בסורוקה: "מצבה של הפצועה יציב. במהלך השבת הועברה ליחידה בעקבות דופק מהיר. מבדיקות שנעשו נצפה נוזל מסביב ללב בעקבות חבלה שקיבלה בחזה. מצבה כאמור יציב. במהלך השעות הקרובות תחזור למחלקה כירורגית להמשך השגחה". הנער מאושפז במחלקה לאורתופדיה במצב יציב גם הוא.

 

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא