3:56 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > אסון החניון: אותרה גופה נוספת ברמת החייל

אסון החניון: אותרה גופה נוספת ברמת החייל

כוחות פיקוד העורף איתרו גופה רביעת בתוך הריסות החניון ברחוב הברזל ברמת החייל בתל אביב. שניים עדיין נעדרים

אסון החניון

כוחות פיקוד העורף איתרו הבוקר (יום ו') את גופת ההרוג הרביעי באסון קריסת החניון ברמת החייל בתל אביב. הכוחות פועלים לחילוץ הגופה והודעה נמסרה למשפחת ההרוג. מאמצי חילוץ נעשים בחלקים מסוימים בחניון, בהם נמצאים הלכודים, כך על פי ההערכות. יש סימנים לגבי מיקום הרוג נוסף, אך הוא טרם אותר. שני פועלים עדיין נעדרים. 

החניון ברמת החייל קרס ביום שני בבוקר ברחוב הברזל ברמת החייל בתל אביב. בתחילה אותרו שני הרוגים במקום. בהמשך אותרה גופה נוספת. 23 נפצעו באירוע, וכוחות המשטרה ופיקוד העורף החלו בחיפושים אחר נעדרים מתחת להריסות. הכוחות פעלו ברציפות – גם ביום ובלילה – בעזרת זרקורים, גנרטורים ואתים, במטרה לאתר את הנעדרים. ארבע שעות אחרי ההתמוטטות שוחחו המחלצים עם שניים מהלכודים בסלולר ושמעו צעקות, אבל לאחר מכן הקשר עמם אבד.

באתר הבנייה, שמוקם על ידי החברות אפריקה ישראל ודניה סיבוס, התבצעו עבודות עבור חניון שנבנה עבור חברת אחוזת חוף, חברה בת של עיריית תל אביב-יפו. החניון אמור היה להיבנות בארבעה מפלסים בשטח של כ-17 אלף מ"ר. הפרויקט החל בנובמבר 2014 וכי הוא היה אמור להסתיים בתחילת 2017.

עובדים בקום דיווחו על כשלים בשטח: מיכה לוין, מנהל עבודה באתר הבנייה, סיפר על "מכשיר שניקה את הרצפה, וכל פעם שעבר לידנו הרגשנו את האדמה קצת רועדת. זה היה נראה לא טוב. גם אמרתי למנהל פרויקטים שלי שמרגיש קצת לא בריא איך זה רועד. לא עברה שעה וכל הבניין קרס מהאמצע".

שלשום (ד') הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה מההרוגים באסון אולג יעקובוב (60) מתל אביב, דניס דיאצ'נקו (28) נתין זר אזרח אוקראינה ועאהד אלחאג' (34) מבית רימא. כוחות ההצלה ממשיכים כל הזמן בחיפוש אחר נעדרים נוספים, אמש הגיעו כוחות החילוץ לגופה נוספת שהוצאה מבין ההריסות, ונמשכים החיפושים אחר 2 נעדרים אשר קיים חשש לחייהם ונותק עימם הקשר.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב