באנדרטת ״חץ שחור״ מול עזה קיימה בצהריים משפחת גולדין את אירוע ״מסדר הדר״ בפעם ה-102 ברציפות. לנוכח הגבלות משרד הבריאות, האירוע התקיים דרך מערכת זום ובנוכחות של לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין, באנדרטה.

אורון שאול והדר גולדין

במהלך שידור הזום של האירוע, בו השתתפו למעלה מ-200 ישראלים, פרצו אנשי חמאס ומכחישי שואה וניסו להשתלט ולהפריע לו. בין היתר הם שידרו שירים נגד ישראל, ציירו צלבי קרס וניסו לשבש את דברי משפחת גולדין.

שמחה גולדין התייחס באירוע לאיומיו של יחיא סינואר ואמר כי ״אנחנו בתוך משבר הקורונה ששינה את הכל וכמובן שגם את המציאות מול עזה.
״התייעצתי עם מומחים. המצב בעזה הרבה יותר חמור ממה שעולה בדיווחים משם. המצב שם גם יכול להתדרדר במהירות קטלנית ומספר המתים בעזה יהיה פי כמה וכמה ממה שהיה במלחמת צוק איתן.
״עומדת בפנינו הזדמנות למנוע מעזה להפוך לאיטליה, ספרד או ניו יורק. רק מאמץ משותף של הקהיליה הבינלאומית, יחד עם מדינות האזור – ישראל, מצרים וקטאר, יהפוך את הסיוע לאפקטיבי. אבל, דווקא עכשיו כשמגישים סיוע הומניטארי חייבים לזכור שבעזה נמצאים החיילים והאזרחים וצריכים להשיב אותם כאן ועכשיו.
״כל מי שימות בעזה בגלל הקורונה יהיו באחריותו ובאשמתו הישירה של יחיא סינואר. הוא מצד אחד ממשיך להחזיק בהדר, אורון ואברה בניגוד לחוק ההומניטארי הבינלאומי, ומצד שני, הוא מצפה להמשיך לקבל סיוע אזורי ובינלאומי. אנחנו לפני חג החירות ולפני חודש הרמאדאן. זו תקופה שבה צריכים לפעול לפי מצוות הדת, לסייע לנזקק, ולהשיב בנים לגבולם״.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.