No Tag To Print

אנשי השנה של ערוץ 20

במי בחרו חברי ערוץ 20 לאיש השנה שלהם?

שמעון ריקלין: נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ

אני בחרתי בנשיא דונלד טראמפ, מאחר והוא קודם כל תומך במדינת ישראל, ובזכות יחסו למדינה שלנו וליהדות. תחת הנהגתו של טראמפ ביחד עם נתניהו היחסים בין ארצות הברית לישראל התחזקו, וטראמפ נקט במדיניות חוץ פרו-ישראלית, הוא הביא שלום היסטורי עם איחוד האמירויות ועם העיניים נשואות לשלום עם עוד מדינות ערביות. הנשיא טראמפ נלחם מול הפייק ניוז ברשתות התקשורת בארה"ב, הוא נלחם בפייק ניוז בהצלחה, ולא נרתע גם כאשר לועגים לו כל מחריבי השפה והמשפט בשם הציות לאליטה השלטת. מי ייתן ויהיו לנו בישראל פוליטיקאים כמוהו שהולכים עם האמת שלהם, בלי להתבלבל ובלי להיות מוסח מטרנדים זמניים שיותר ויותר יורדים מהפסים.

 

ינון מגל: פרופ' גבי ברבש

ברבש הוביל לדעתי קו נכון וראליסטי בכל הקשור למגפת הקורונה. הוא היה זה שטען כבר לפני כחודשיים / שלושה שצריך לעשות סגר כדי למנוע את התפרצות המחלה, אבל הציבור פה היה שאנן, וקבוצות לחץ הרשו לעצמן להתנהג בחוסר אחריות ולדרוש פריבילגיות. משמאלנים בהפגנות דרך ערבים בחפלות, ועד חרדים בחתונות ובאומן. התוצאה היא התפרצות קשה של המחלה וסגר בחגים.

 

בועז גולן: אביחי מנדלבליט

״איש השנה״? מי בכלל שואל אותי מי הוא איש השנה. איש השנה שלי קבע לבדו שהוא איש השנה. הוא הפתק שלי בקלפי, הוא מחליט מי יבנה את ביתו והיכן, הוא מחליט מי ינוח ומי ינוע, מי ישלו ומי יתייסר. מי ישפל ומי ירום. מי יתמנה או מי יבצר. מי היועץ ומי הפרקליט. איש השנה שלי, כי הוא החליט, הוא אביחי מנדלבליט.

 

יערה זרד: הרב ישעיהו הבר זצ"ל

לא הרבה אנשים זוכים בחייהם להפוך חלום למציאות.
איש השנה שלי הוא ללא ספק הרב ישעיהו הבר שנפטר מנגיף הקורונה.
הרב הבר הגדיר לעצמו יעד שהיה בוודאי נשמע דמיוני – לבטל את רשימת ההמתנה לכליה בישראל.
הוא לא עצר, חיבר בין עולמות, הפך את הבלתי אפשרי לאפשרי והציל את חייהם של מאות אנשים.
עקבתי אחר פועלו בשנים האחרונות והתרגשתי כל פעם מחדש. תחשבו על האדם שקם בבוקר, מוותר על חלק מגופו כדי להציל חיים של אדם אחר, זר לגמרי. זה היה מפעל החיים של הרב הבר שהיה בעצמו חולה כליות ועבר השתלה.
הוא הצליח להביא לחיבורים בין תורמים לחולים, שני זרים שגורלם נקשר.
אהבת אדם, אהבת החיים.
הרב הבר הציל לפני מותו 800 בני אדם בישראל.
תקלטו את המספר הזה.
לכל מושתל יש משפחה, אוהבים, חברים, חלומות ושאיפות, והוא הציל את חייהם של כל כך הרבה אנשים. לא נתפס.
איזו גדולה. איזו מסירות.
מאות אנשים ימשיכו לחיות כאן בזכותו, לאחר מותו.
מפעל חייו והטוב שהוא השאיר כאן ממשיך להתקיים וצובר תאוצה.
כיום עומדת בראש הארגון 'מתנת חיים' רעייתו רחל הבר וממשיכה לחבר בין תורמי כליה לבין אלו הזקוקים לכליה.

 

הלל ביטון רוזן: ברוך בן יגאל

ברוך איבד השנה את בנו, בנו היחיד, עמית הי״ד, לוחם סיירת גולני, במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד, ונותר לבדו בעולם ללא משפחה וילדים.
ברוך יצא למסע הקשה ביותר שהיה לו בחייו, יצא למסע על המשך חייו, לאחר שבחר להמשיך ולחיות.
לאחר מותו של עמית נאלץ ברוך להתמודד עם חילול קבר בנו, ועם ביטול הריסת בית המחבל הערבי המתועב שהרג את בנו על ידי בג״ץ, דברים קשים מנשוא שלא שברו את רוחו.
למרות כל אלה, ברוך שב למקום עבודתו, ומדי יום מתעסק בפעילות חיובית להנצחת בנו.
הוא מרצה בפני בני נוער, הכניס ספר תורה על שם בנו, וכן מוביל מיזמים רבים לזכרו.
על כל אלה ברוך בן יגאל ראוי להיות איש השנה שלי.

 

ליטל שמש: נשיא ארה״ב דונאלד טראמפ

המועמד לפרס נובל לשלום. האיש שניצח על הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות, מי שניצח על הסכם הנורמליזציה בין סרביה לקוסובו והביא את קוסובו להכריז כי תקים שגרירות בירושלים. האיש שחיסל את קאסם סולימני, מפקד כוח קודס השנה – תרם להבאת השלום יותר מכולם. והוא איש השנה שלי.

 

עודד מנשה: רוה"מ בנימין נתניהו

הוא לא רק איש השנה, אלא איש העשור ואפילו יותר, לא חושב שהיה פעם מישהו כמוהו בעולם שלנו ובטח בארץ… אפשר לומר עליו הכל, רע או טוב, אבל הכל סביבו. פעם בבחירות היו אג'נדות של כיבוש ופלסטינאים, היום זה רק סביב כן ביבי ולא ביבי, אפילו הקורונה צובעת עצמה בביבי, הפרקליטות ביבי… מצד אחד האיש הזה עושה שלום ומצד שני כועסים עליו. העם נחלק ל 2: אלו שאוהבים אותו אהבה מטורפת ואלו ששונאים אותו שנאה מטורפת. אין אחד שלא מתעסק בו ומדבר עליו. אין לזה דוגמה בכל שנות חיי המדינה, מישהו שהוא בשלד העצמות של כולנו אם לאהבה או לא. איש שנה – זה איש שנמצא תמיד בתודעה! היה משפט ששמעתי לפני 5 שנים שאמרו "תם עידן נתניהו", אם היו נותנים לי 100 ש"ח על כל פעם שהמשפט נאמר הייתה לי היום דירה בב"ש. נתניהו הוא פלא פלאים מעל הטבע לטוב ולרע, שיש פה טוב ויש רע, לא יהיה אחד כזה ולא יהיה כזה מיוחד. הכל סביבו, אין מפלגת ליכוד אלא מפלגת ביבי.

 

ארז צדוק: ישראל כ"ץ

מנכ"ל האוצר היוצא אמר בראיון הפרישה, שפקידי האוצר עושים הכל כדי לשכנע את השר שדרכם היא הנכונה, ואם הוא מקבל החלטות אחרות, הם ימסמסו אותן. אחרי שני שרי אוצר חלשים, כחלון ולפיד, נכנס ישראל כ"ץ למשרד והכריז בפני הפקידים: אני הבוס. מרידור התפטר לפני שפוטר, היועמ"ש ממודר מישיבות ומתנהל בהוראת השר רק בכתב, ולשאר נשאר להתפטר או ליישר קו.
נוסף למשילות, השר מפגין מדיניות ימין במשרד, סירב לדרישת עמיר פרץ להחזיר את ההיטל על יבוא ח"ג של המלט, ביטל רכש גומלין ופתח במלחמה גלויה מול ההסתדרות המושחתת והמגזר הציבורי השמן, ומנסה בתקופה בלתי אפשרית לפעול ולתקן. קיבלנו לוחם ימני במשרד האוצר. חובה עלינו לחזק אותו.

 

ברוך ידיד: רא"ל אביב כוכבי

רב אלוף אביב כוכבי הוא בעיניי איש השנה תש"פ, לאור הצבת ערך "הניצחון" ותפיסת "הקטלניות" בראש סולם העדיפויות של הפעלת הכוח הצבאי. רב אלוף אביב כוכבי לא היסס לקבל החלטות, שעלולות היו לעורר ביקורת ציבורית, אולם מהצד השני, הביעו תמיכה וגיבוי בדרג המבצעי הלוחם בצה"ל. תחת אביב כוכבי בלטה מאוד יכולתו המבצעית והארגונית של צה"ל, ונכונותו וחתירתו לפעול גם בתוככי העורף הישראלי, ותחת הנהגתו הצליחו צה"ל ומדינת ישראל לצמצם את נזקי פגיעת הקורונה. רב אלוף כוכבי זוכה לאמון מקיר לקיר בציבוריות הישראלית ובתוך צה"ל, ותחת פיקודו מתמודד כעת צה"ל עם איום לאומי מהמעלה הראשונה בעורף, לצד פעילות צבאית מתמשכת בחזית הצפון ובחזית הדרום, וגם במעגלי האיום הרחוקים, תוך היערכות להידרדרות גם בחזית יהודה ושומרון.

 

יוסי פוקס: יולי אדלשטיין

האקטיביזם השיפוטי של בג"ץ, שהפך עצמו למחוקק על, אשר הלך והסיג את גבולה של הכנסת יותר ויותר, איימה על קיומה של הפרדת הרשויות במדינת ישראל. ואז הגיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ואמר: עד כאן! בג"ץ מחייב את יו"ר הכנסת לקבל החלטה במועד מסוים, כאשר אין כל חוק או תקנה המחייבים זאת??? לא יקום ולא יהיה. מי שמכיר את קורות חייו של האיש, יודע שהוא ירא רק מבורא עולם. העמידה האיתנה של אדלשטיין מול עריצות בג"ץ, בשנה החולפת, הייתה נקודת מפנה בהיסטוריה החוקתית (ואני חש אותה אישית אחרי 20 שנות מאבק באקטיביזם השיפוטי) שעתידה בסופו של יום, להשיב על כנה את הפרדת הרשויות בישראל שנפגעה אנושות. דווקא משום שאדלשטיין ידוע כאישיות ממלכתית ואצילת נפש, זה עשה אפקט חסר תקדים.
זהו איש השנה שלי!

 

קובי פינקלר: דודו סעדה

התגייס למען עמותת 'עזר מציון'.
בימים אלו הוא עומד בראש הקמפיין השנתי, המיועד בראש ובראשונה עבור מאגר מח העצם המכיל יותר ממיליון תורמים, תמיכה בחולי סרטן ופעילות תמיכה בקשישים. בתקופת הקורונה הרחיב הארגון את פעילותו לאור התרחבות הצרכים של החולים ובני משפחותיהם.
אחד המובילים את קמפיין העמותה בשנים האחרונות הוא יו"ר קבוצת בשבע דודו סעדה. סעדה, שהכיר את פעילות העמותה גם בהתמודדות האישית שלו בעבר, החליט לפני מספר שנים להירתם במלוא עוזו לרתימת הציבור הדתי לאומי לסיוע לפעילות העמותה. הוא ריכז סביבו את מיטב אנשי המקצוע בפעילות במגזר הדתי לאומי, בנה מוצר מנצח עבור העמותה, שמוכיח עצמו מדי שנה כשהציבור הדתי- לאומי נרתם לסיוע למימון הפעילות באופן נרחב. סעדה רתם אישי ציבור ואנשי עסקים בולטים, אשר מתגייסים במהלך הקמפיין בפעילות ענפה בסביבתם הקרובה, ומצליחים לגייס סכומי כסף גדולים עבור הפעילות. כשחלה והיה נראה שאין מוצא או פתרון בארץ להסרת גידול שהיה במוחו, אנשי עזר מציון הטיסו אותו למרכז לגידולי ראש בפריז, והעניקו לו חיים במתנה. מאז, הוא משתדל להקדיש להם מידי שנה במיטב יכולותיו כאיש חסד ונתינה.

 

יפעת אריאלי: אבי נעים

החלטתי לכתוב על אבי נעים, האיש שכיהן כראש מועצת בית אריה שנים רבות, והפך אותה לפנינת חן נדל"נית.
לאחר שהפסיד בבחירות המוניציפליות האחרונות, פתח נעים בדרך חדשה, כשלפני מספר חודשים, החל לכהן כמנכ"ל משרד ההתיישבות. לאחרונה, פרסם נעים את הדוח הראשון של המשרד, ונגע בנושאים כמו מכינות קדם צבאיות וההיבטים שלהן מבחינות ניהוליות וערכיות, כשהוא כולל תובנות רבות וביקורת בונה על אסון נחל צפית.
רבים מתושבי בית אריה מתגעגעים לתקופה בה נעים כיהן כראש המועצה ואף מצטערים על כך שהוא לא נבחר.
זה אדם אמביציוזי, חכם ורגיש, בולדוזר של עשייה.
נעים היה חבר במועצת יש"ע ותרם רבות לקידום של יהודה ושומרון.

 

מוטי קסטל: יאיר נתניהו

איש השנה שלי הוא יאיר נתניהו.
הבחור הצעיר הזה שנולד למשפחה ציונית מדהימה, ולאחד האנשים המופלאים ביותר שקמו למדינה ולעם ישראל מאז ומעולם, עבר בשנים האחרונות גיהנום עלי אדמות יחד עם משפחתו.
בשם הניסיון הבזוי להפיל את אביו ללא בחירות, חדרו לפרטיותו, חקרו, השפילו, לעגו ורמסו את כבודו וכבוד משפחתו עד עפר.
אבל הוא לא התנצל ולא נכנע, וסירב בתוקף להוריד את הראש.
בשנה החולפת, משראו שהוא לא נשבר, ניסו כנגדו אינספור תביעות השתקה והפחדה. אך העלם הזה נותר עז ברוחו ונלחם בחירוף נפש על צדקתו ועל חפותו של אביו.
למעשה, על חפותו של מחנה הימין כולו…
כגוף תקשורת שלם של איש אחד, הוא חושף את השקרים, את ההסתה, את טירוף המערכות.
חזק, איתן, ונחוש מאי פעם, הוא זוקף קומה ושם לרודפים את המראה ואת כל האמת בפרצוף. הוא לא חת, נכנע או מתרפס בפני איש, וכנגד כל הסיכויים עומד בגבורה ומשיב מנה אחת אפיים.
הוא הפך לפה של ציבור שלם שנעשה לו עוול מקומם.
מבנו של ראה"מ, הוא הפך לילד, האח והבן האהוב של כולנו…